Paulina Martyka zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorek w Sumo

wtorek, 5.4.2022 07:15 914 0

W dniach 2-3.04.2022 w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek, Seniorów, Juniorek oraz Juniorów. W zmaganiach uczestniczyło 250 zawodników z 45 klubów z całej Polski.

Wśród uczestników z Dzierżoniowa znaleźli się Paulina Martyka oraz Adam Brożyna.

Indywidualnie świetnie spisała się Paulina Martyka, która wywalczyła brązowy medal. Niestety w walkach drużynowych udało się uplasować na V pozycji. Natomiast indywiudalnie Adam Brożyna zdobył VII miejsce. Wraz z kolegami z zespołu zdobył brązowy medal w zmaganiach drużynowych.

Nasi zawodnicy po raz kolejny pokazują, że nie boją się podejmować wyzwań w takich sportach jak zapasy, sumo, brazylijskie jiu jitstu czy MMA. Tutaj przyszła pora na zmagania w sumo, gdzie Paulina Martyka po raz kolejny zdobywa medal rangi Mistrzostw Polski. Jest to jej 15 medal w karierze rangi Mistrzostw Polski w Zapasach oraz Sumo.

Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Dzierżoniowie.

Podziękowania dla sponsorów Domino Polska, Rem-sen, Fundacja Ziemi Dzierżoniowskiej.