Paulina Martyka wygrywa Puchar Polski Kadetek w Zapasach

niedziela, 6.3.2016 23:45 2331 0

W dniach 4-5 marca w Siedlcach odbył się z udziałem 230 zawodniczek z 56 klubów z całej Polski Puchar Polski Kadetek oraz Mistrzostwa Polski Juniorek w Zapasach. MULKS JUNIOR Dzierżoniów w zawodach reprezentowały: Paulina Martyka (Niepubliczne Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy w Bielawie ), Paulina Łochańska (Gimnazjum nr 3 w Bielawie), Marzena Martyka (Zespół Szkół Zawodowych w Bielawie), Paulina Kaczorowska (Szkoła Wielozawodowa w Bielawie).

Najlepiej zaprezentowała się Paulina Martyka kat, 60kg, która po wygraniu 5 walk zdobyła złoty medal w zawodach. Niestety w walce o brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorek w kat. 44 kg przegrała Paulina Kaczorowska i uplasowała się na Vmiejscu. VII lokatę wywalczyła Marzena Martyka w kat. 63 a na XIV pozycji uplasowała się Paulina Łochańska kat. 60 kg.

Zarząd Klubu jest bardzo zadowolony ze startu naszych dziewczyn gdyż po raz kolejny wracają z wysokimi wynikami sportowymi. Paulina Martyka wygrywając Puchar Polski pokazuje swoje aspiracje do udziału w Mistrzostwach Europy lub Świata w Zapasach.

Wielkie podziękowania dla Firmy DRG Agro Group z Tuszyna bez którego wsparacia wysokie wyniki sportowe nie mogłyby mieć miejsca. Właściciele Firmy Pan Daniel oraz Rafał Gogolewscy wspierają uzdolnioną młodzież z naszego regionu dając możliwość realizacji marzeń wielu sportowców chcących zdobywać w przyszłości medale Igrzysk Olimpijskich.