komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Pamiętajmy o obostrzeniach wprowadzonych w związku z panującą w naszym kraju pandemią

wtorek, 24.11.2020 14:21 , komentarze: 0 , odsłony: 447
kategorie artykułu:

W związku z obowiązującymi w naszym kraju obostrzeniami mającymi na celu zwalczanie pandemii Covid-19, policjanci sprawdzają jak te nakazy są respektowane przez Dolnoślązaków. Najważniejsze dla nas jest, by mieszkańcy byli bezpieczni. Nieustannie przypominamy, że mamy przede wszystkim obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego oraz częstego mycia czy dezynfekowania rąk.

Policjanci na terenie województwa dolnośląskiego cały czas sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń. Mundurowych można spotkać w tych miejscach, gdzie najczęściej gromadzą się większe grupy ludzi. Funkcjonariusze reagują na przypadki naruszenia prawa. Z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie panującej pandemii.

Najskuteczniejszą metodą walki z tym niewidzialnym wirusem pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja rąk. Dzięki temu możemy ochronić nie tylko siebie, ale chociażby naszych bliskich. Wspomagajmy się w tej ciężkiej „walce” z wirusem. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Policjanci nieustannie uświadamiają Dolnoślązaków, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się COVID-19.

Mundurowi we współpracy z innymi służbami odwiedzają osoby, które są objęte kwarantanną i sprawdzają, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania. Kontrolują dworce autobusowe i kolejowe, pociągi czy też środki komunikacji miejskiej. W związku z zaostrzeniem przepisów w ostatnim czasie, funkcjonariusze bacznie przyglądają się mieszkańcom naszego województwa i reagują, jeśli rażąco łamane jest prawo. To wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Pamiętajmy choć o kilku podstawowych zasadach czyli zakrywaniu ust i nosa, trzymaniu odpowiedniego dystansu społecznego oraz częstym myciu czy dezynfekowaniu rąk. Zwróćmy uwagę na seniorów w naszej rodzinie, osoby starsze i samotne mieszkające w pobliżu, czy nie potrzebują naszej pomocy. Zminimalizujmy ich wychodzenie z domu, wspierajmy pomocą w postaci robienia zakupów, wychodzenia z psem czy załatwia najpotrzebniejszych spraw.

Aktualne zasady i ograniczenia można sprawdzić na pod adresem Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

asp. szt. Monika Kaleta
     KWP Wrocław

 

Wasze komentarze

sobota, 16.1.2021 12:40
piątek, 15.1.2021 15:55
2
piątek, 15.1.2021 20:43
piątek, 15.1.2021 20:45
piątek, 15.1.2021 15:05
czwartek, 14.1.2021 11:00
środa, 13.1.2021 11:13
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec