komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 19 stycznia 2021

Henryka, Mariusza

Pamiętajmy o obostrzeniach wprowadzonych w związku z panującą w naszym kraju pandemią

wtorek, 24.11.2020 14:21 , komentarze: 0 , odsłony: 448
kategorie artykułu:

W związku z obowiązującymi w naszym kraju obostrzeniami mającymi na celu zwalczanie pandemii Covid-19, policjanci sprawdzają jak te nakazy są respektowane przez Dolnoślązaków. Najważniejsze dla nas jest, by mieszkańcy byli bezpieczni. Nieustannie przypominamy, że mamy przede wszystkim obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego oraz częstego mycia czy dezynfekowania rąk.

Policjanci na terenie województwa dolnośląskiego cały czas sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń. Mundurowych można spotkać w tych miejscach, gdzie najczęściej gromadzą się większe grupy ludzi. Funkcjonariusze reagują na przypadki naruszenia prawa. Z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie panującej pandemii.

Najskuteczniejszą metodą walki z tym niewidzialnym wirusem pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja rąk. Dzięki temu możemy ochronić nie tylko siebie, ale chociażby naszych bliskich. Wspomagajmy się w tej ciężkiej „walce” z wirusem. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Policjanci nieustannie uświadamiają Dolnoślązaków, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się COVID-19.

Mundurowi we współpracy z innymi służbami odwiedzają osoby, które są objęte kwarantanną i sprawdzają, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania. Kontrolują dworce autobusowe i kolejowe, pociągi czy też środki komunikacji miejskiej. W związku z zaostrzeniem przepisów w ostatnim czasie, funkcjonariusze bacznie przyglądają się mieszkańcom naszego województwa i reagują, jeśli rażąco łamane jest prawo. To wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Pamiętajmy choć o kilku podstawowych zasadach czyli zakrywaniu ust i nosa, trzymaniu odpowiedniego dystansu społecznego oraz częstym myciu czy dezynfekowaniu rąk. Zwróćmy uwagę na seniorów w naszej rodzinie, osoby starsze i samotne mieszkające w pobliżu, czy nie potrzebują naszej pomocy. Zminimalizujmy ich wychodzenie z domu, wspierajmy pomocą w postaci robienia zakupów, wychodzenia z psem czy załatwia najpotrzebniejszych spraw.

Aktualne zasady i ograniczenia można sprawdzić na pod adresem Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

asp. szt. Monika Kaleta
     KWP Wrocław

 

Wasze komentarze

niedziela, 17.1.2021 13:45
sobota, 16.1.2021 12:40
piątek, 15.1.2021 15:55
2
piątek, 15.1.2021 20:43
piątek, 15.1.2021 20:45
piątek, 15.1.2021 15:05
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca