Otworzył się nowy sklep z winami w powiecie dzierżoniowskim

piątek, 13.5.2022 08:00 8224

Pani Małgosia i jej córka Angelika, kochają wino i lubią dzielić się wiedzą o nim. Ser natomiast stanowi doskonały dodatek do wina tworząc z nim idealną całość. Z połączenia tych dwóch produktów powstały  „Wino i ser”, czyli nietuzinkowe sklepy, które znajdziemy w Świdnicy przy placu Grunwaldzkim,  we Wrocławiu przy ul. Jedności Narodowej, a od niedawna również w Bielawie  przy ul. Piastowskiej 3a.

 

 - Ponad rok temu świętowałyśmy otwarcie sklepu „ Wino i ser” w Świdnicy – mówi  pani Małgosia - Pomysł na tego typu biznes okazał się strzałem w dziesiątkę, a zainteresowanie klientów przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, że jest całkiem spora grupa ludzi, którzy podobnie jak ja szukają czegoś innego niż to, co możemy znaleźć w marketach. Wydaje się zatem naturalną sprawą, że po sukcesie sklepu w Świdnicy przyszła kolej na inne miasta. Wybór Bielawy nie jest przypadkowy. Wśród klientów świdnickiego sklepu było wielu mieszkańców z Dzierżoniowa, Pieszyc i okolic. 

 

 

- Pomysł na biznes poddał mąż mojej mamy, który pochodzi z Czech – mówi pani Angelika prowadząca sklep we Wrocławiu. - Pomimo, że Czesi są naszymi bliskimi sąsiadami, to kultura picia wina jest tam zupełnie inna,  bliższa tej z Włoch i Portugalii. Polacy kojarzą Czechy głównie z piwem, jednak mało kto wie, że Czesi generalnie nie przepadają za mocnymi alkoholami. Kult wina jest tam bardzo rozległy, a lane wino normą. U nas ten biznes dopiero raczkuje, podczas gdy u naszych południowych sąsiadów, lokale winiarskie są popularne nawet w malutkich miejscowościach. Od lat interesowałyśmy się winami, byłyśmy jego wiernymi fankami.  Zaczęłyśmy pogłębiać temat, poszerzać znajomość produktów dostępnych na rynku, historii dotyczących szczepów, winnic, sposobów produkcji... W końcu  uznałyśmy, że jesteśmy gotowe wejść na rynek i zarażać ludzi swoją pasją.

 

 Sklepy „Wino i ser” kierują ofertę do wszystkich kochających wino oraz chcących dołączyć do tego grona. W sprzedaży znajdziemy  kosze i zestawy podarunkowe, które genialnie sprawdzają się w przypadku braku pomysłu na prezent. Tworzone są wspólnie z klientem, dobierane tak, aby tworzyły spójną całość. 

W ofercie sklepów znajdziemy wina bezalkoholowe i procentowe z Czech, Włoch, Hiszpanii, Francji, ale także regionalne i  Nowego Świata. Oprócz tego zachwycą Państwa pyszne, długodojrzewające sery kozie, krowie i owcze. Jak również oliwki, które komponują się świetnie na wieczór z winem. Rozglądając się uważnie odnajdziemy konfitury do serów w różnych smakach, które idealnie sprawdzają się jako kompozycja do prezentu.

  - Jesteśmy sklepem bardziej „kobiecym”. Z naszych spostrzeżeń wynika, że mężczyźni kupują wina głównie dla swoich partnerek – zauważa pani Małgosia,  właścicielka sklepu w Świdnicy. - Spora grupa klientów płci męskiej przychodzi z polecenia partnerki, ale nie jest to oczywiście regułą. Wielu mężczyzn bardzo dobrze zna się na winach i  są konkretni w swoich zakupach.  Jest też grupa, która dzięki swoim kobietom zaczęła lubić i doceniać ten trunek. Stereotypem jest więc stwierdzenie, że wino to tylko kobiecy alkohol. Tendencja się zmienia, bo jak wiadomo, wino ma również właściwości prozdrowotne.

 

 

To, co wyróżnia sklepy „Wino i ser”, to wino lane na wynos, które cenowo przebija konkurencję. Ponadto właścicielki uważają, że degustacja przed zakupem jest niezbędna, dlatego klienci bardzo często są częstowani „smakami” dostępnymi w sklepie. Panie Małgorzata i Angelika wychodzą ze swoją ofertą także poza sklep. Przykładami mogą być Jarmark Wielkanocny w Bielawie oraz Otwarcie Fortu Gaj w Strzegomiu gdzie goście obu imprez mieli możliwość degustacji wina na świeżym powietrzu.

 

Wszystkim, dla których wino i ser to mariaż doskonały podajemy dane teleadresowe:

 Wino i ser

Bielawa ul. Piastowska 3a

FB:  https://www.facebook.com/Wino-i-ser-Bielawa-105074055378550/