komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

poniedziałek, 17 maja 2021

Paschalisa, Slawomira

Organizacja Punktów Szczepień Powszechnych

środa, 14.4.2021 16:00 , komentarze: 0 , odsłony: 735
kategorie artykułu:

Producenci zapowiedzieli duże dostawy szczepionek przeciw Covid-19. To właśnie dlatego realizacja Narodowego Programu Szczepień przyśpiesza. W związku z tym podjęto decyzję o organizacji Punktów Szczepień Powszechnych w całej Polsce, na które rząd premiera Mateusza Morawieckiego przekaże dodatkowe pieniądze.

Celem rządu jest, aby każdy kto chce mógł się zaszczepić przeciw Covid-19. W realizacji tego zadania zależni jesteśmy od dostaw szczepionek. W związku z zapowiedziami większych dostaw – podjęto kolejne kroki, aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości liczby wykonywanych szczepień, dlatego:na terenie całej Polski powstaną Punkty Szczepień Powszechnych (PSP), a istniejąca baza ponad 6,5 tys. punktów zostanie poszerzona.

Punkty Szczepień Powszechnych w naszym województwie

W naszym województwie także powstaną PSP. Szczepionki będą podawane także w przygotowanych do tego celu namiotach oraz punktach drive-thru.

Wszystkie PSP finansowane będą przez Rząd. Zapewnia on procesy logistyczne, ale także środki na realizację szczepień oraz zakup samych szczepionek. Punkty szczepień mają powstać jak najbliżej mieszkańców, aby każdy chętny obywatel mógł się zaszczepić. Nowe punkty będą tworzone m.in. w budynkach z dobrą lokalizacją oraz odpowiednią infrastrukturą (szkoły, domy kultury, hale sportowe itp.).

Dzięki nowym rozwiązaniom będziemy mogli każdego dnia w Punktach Szczepień Powszechnych znajdujących się w powiatach wykonać znacznie więcej szczepień niż dotychczas.W PSP zlokalizowanych w miastach do 50 tys. mieszkańców każdego dnia wykonywanych będzie ok. 200 zastrzyków. Punkty w miastach pow. 50 tys. mieszkańców mają mieć wydajność na poziomie 500 dawek.

Pilotaż pierwszych Punktów Szczepień Powszechnych

Rząd chce, aby szczepienia w całym kraju przebiegały równomiernie. Jeszcze w kwietniu planowane jest uruchomienie pierwszego punktudrive-thru w Polsce oraz pierwszego Punktu Szczepień Powszechnych. 

- Chciałbym podziękować wszystkim samorządowcom za pomoc w organizacji powszechnych punktów szczepień. Nasza współpraca umożliwi sprawną realizację Narodowego Programu Szczepień na Dolnym Śląsku – mówił Wojewoda Dolnośląski, Jarosław Obremski. - Pilotażowy punkt szczepień w województwie dolnośląskim zlokalizowany będzie w Legnicy w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Lotniczej. Swoją działalność rozpocznie już w najbliższy poniedziałek.

Rozwijamy infrastrukturę, ale również poszerzamy kadrę.Uprawnieni do kwalifikacji i szczepienia są lekarze, stomatolodzy, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, farmaceuci oraz fizjoterapeuci.Szkolenia dla osób, które chcą nabyć uprawnienia do wykonywania szczepień prowadzi aktualnie Ministerstwo Zdrowia. Do kursów, które rozpoczęły się jeszcze w marcu, zgłosiło się blisko 7,5 tys. osób.

Już ponad 7 mln szczepień

Do tej pory wykonano ponad 7 mln szczepień w całej Polsce, w tym 5 832 860 pierwszą dawką i 2 137 304 drugą.W naszym województwie wykonano 673 446 tys. szczepień.Celem rządu jest wyszczepienie jak największej liczby obywateli, żebyśmy jak najszybciej mogli wrócić do normalności społeczno-gospodarczej.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 9 godz temu
1
piątek, 14.5.2021 11:13
1
piątek, 14.5.2021 10:52
piątek, 14.5.2021 10:20
piątek, 14.5.2021 10:11
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Mati Autogaz
Mati Autogaz