komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 15 maja 2021

Zofii, Nadziei

Opera daje oddech przez Internet

czwartek, 22.4.2021 13:35 , komentarze: 0 , odsłony: 244
kategorie artykułu:

Warsztaty z cyklu „Opera daje oddech”, skierowane do osób po covidzie, są już dostępne online.Artyści Opery Wrocławskiej, za pośrednictwem Internetu, uczą m.in. jak prawidłowo oddychać, rozluźniać mięśnie odpowiedzialne za oddech, a także prezentują ćwiczenia poprawiające ogólną ruchomość ciała.

Program „Opera daje oddech”, zainicjowany przez wrocławski teatr operowy, to cykl bezpłatnych warsztatów dla osób, które borykają się z problemami oddechowymi po przebytej chorobie. Spotkania prowadzą artyści Baletu Opery Wrocławskiej i Chóru Opery Wrocławskiej. Partnerem projektu jest Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Obecnie, ze względu na obowiązujące obostrzenia, nie możemy kontynuować zajęć stacjonarnie, dlatego z naszą wiedzą i całą magią opery zawitamy w domach  – mówi Halina Ołdakowska, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Na kanale YouTube Opery Wrocławskiej oraz w mediach społecznościowych cyklicznie będą się pojawiać kilkunastominutowe filmiki instruktażowe. Artyści oraz specjaliści współpracujący z Operą w przystępny sposób będą prezentować ćwiczenia oddechowe, ruchowe, a także nauczą, jak aktywować oddech, aby lepiej emitować dźwięki. Podczas zajęć online uczestnicy będą mieli także okazję popracować nad dykcją, a nawet wspólnie pośpiewać.

Udział w naszych warsztatach na żywo, obcowanie z artystami, piękną muzyką i bogatą architekturą dają zupełnie inne doznania niż rzeczywistość wirtualna. Natomiast trwa lockdown i nikt nie wie, jak długo ten stan będzie się utrzymywał. Internet, w tym wypadku, jest nie tylko ratunkiem, ale też szansą dotarcia do osób, które nie mają możliwości przyjechać do nas osobiście, a którym nasza pomoc jest potrzebna. Niewykluczone, że w przyszłości projekt będzie prowadzony hybrydowo – stacjonarnie i online – dodaje Halina Ołdakowska.

Odcinki z serii „Opera daje oddech” będą emitowane w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube Opery Wrocławskiej 3 razy w tygodniu. Dostęp do zajęć online jest bezpłatny.

 

Wasze komentarze

piątek, 14.5.2021 11:13
piątek, 14.5.2021 10:52
piątek, 14.5.2021 10:27
piątek, 14.5.2021 10:20
piątek, 14.5.2021 10:11
czwartek, 13.5.2021 09:05
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status