Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży DOLNY ŚLĄŚK 2024

poniedziałek, 15.4.2024 11:00 832 0

Burmistrz Miasta Dzierżoniów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej zapraszają na XXX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach halowych DOLNY ŚLĄSK 2024. Finały w piłce ręcznej chłopców odbędą się w dniach 28.04. – 2.05.2024 r. na Hali OSiR w Dzierżoniowie.

 

W turnieju będą brały udział Reprezentacje Wojewódzkie, które w półfinałach strefowych wywalczyły I i II miejsce. Półfinały grupy B rozgrywane były w połowie marca na Hali OSiR. Awans otrzymało województwo Pomorskie oraz gospodarze – Dolny Śląsk.

 

Od pierwszych chwil funkcjonowania OOM wśród zrzeszonych sportów obecna jest piłka ręczna, która dla młodych zawodników stanowi “małe mistrzostwa świata”. Tutaj swoje pierwsze kroki zdobywają przyszli Reprezentanci Polski.

 

W roku 2023 roku triumfowało Województwo Dolnośląskie. Czy w tym roku gospodarze powtórzą sukces? Tego dowiemy się 2 maja 2024 roku!

 

Skład turnieju finałowego :

Grupa E                                                                                     Grupa F

1. MAZOWIECKIE                                                       1. POMORSKIE

2. ŚLĄSKIE                                                                         2. OPOLSKIE

3. DOLNOŚLĄSKIE                                                      3. LUBUSKIE

4. MAŁOPOLSKIE                                                          4. WIELKOPOLSKIE

 

PROGRAM ZAWODÓW

1 dzień – 28.04.2024 – przyjazd drużyn do kolacji do biura zawodów

Odprawa techniczna godzina 20.00 Hala OSiR Dzierżoniów ul. Strumykowa 1

 

2 dzień – 29.04.2024 czas gry 2 x 20

1. godz. 8.20 (Gr. E ) ŚLĄSKIE - DOLNOŚLĄSKIE

2. godz. 9.45 ( Gr. E) MAZOWIECKIE - MAŁOPOLSKIE

11.45 Uroczyste otwarcie zawodów – Hala OSiR Dzierżoniów Strumykowa 1

3. godz. 13.30 (Gr. F) OPOLSKIE - LUBUSKIE

4. godz. 14.45 (Gr. F) POMORSKIE - WIELKOPOLSKIE

5. godz. 16.00 (Gr. E) MAŁOPOLSKIE - ŚLĄSKIE

6. godz. 17.15 (Gr. E) MAZOWIECKIE - DOLNOŚLĄSKIE

7. godz. 18.30 (Gr. F) WIELKOPOLSKIE - OPOLSKIE

8. godz. 19.45 (Gr. F) POMORSKIE - LUBUSKIE

 

3 dzień – 30.04.2024 czas gry 2 x 20

9. godz. 10.00 (Gr. E) DOLNOŚLĄSKIE - MAŁOPOLSKIE

10. godz. 11.45 (Gr. E) MAZOWIECKIE - ŚLĄSKIE

11. godz. 12.30 (Gr. F) LUBUSKIE - WIELKOPOLSKIE

12. godz. 13.45 (Gr. F) POMORSKIE - OPOLSKIE

 

4 dzień – 01.05.2024 półfinały OOM - czas gry 2 x 25 min

 

Mecze 1-4

13. godz. 10.00 G 1 (1E – 2F)

14.godz. 11.45 G 2 (2 E – 1 F)

Mecze 5 - 8

15.godz. 13.30 G 3 (3 E – 4 F)

16.godz. 15.15 G 4 ( 4 E - 3 F)

 

5 dzień – 02.05.2024 finały OOM – czas gry 2 x 25 min

17. godz. 9.00 mecz o m-ce 7-8 przegrani z G 3 – G4

18. godz. 10.45 mecz o m-ce 5-8 wygrani z G 3 – G 4

19. godz. 12.30 mecz o m-ce 3 -4 przegrani z G1- G 2

20.godz. 14.15 mecz o m-ce 1-2 wygrani z G 1 – G 2

godzina 15.30 – Zakończenie turnieju finałowego OOM

 

https://www.hotelosir.pl/ogolnopolska-olimpiada-mlodziezy-dolny-slask-2024-program-zawodow/

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)