OFM Bielawianka Bester Bielawa wygrywa na inaugurację sezonu

niedziela, 2.10.2016 19:05 2004 1

OFM Bielawianka Bester Bielawa wygrywa na inaugurację sezonu drugoligowego z beniaminkiem z Bolesławca 3:1 (-21, 16, 20, 20).

Pierwszy set to taki zimny prysznic, który spadł na głowy gospodarzy, ale po nim zawodnicy Bielawianki przebudzili się i zaczęli grać swoją siatkówkę. Tylko momentami BTS Bolesławiec się zrywał i zagrażał naszemu zespołowi. Tak było na przykład w secie czwartym, kiedy to goście wyciągnęli wynik z 19:11 na 19:17 i nawet mieli piłkę w górze na 18-te oczko, ale w aut wyrzucił swój atak Paweł Kozłowski.

Ostatecznie obyło się bez niespodzianki i OFM Bielawianka Bester pewnie sięgnęła po 3 oczka. Dobrą zmianę już w pierwszej partii przy niekorzystny wyniku 12:19 dał Oskar Grabowski, który zmienił na ataku mylącego się zbyt często w tym secie Michała Tomiałowicza. Gdyby tego dnia nie skuteczność i efektowność w swoich atakach i zagrywkach Alexa Strubbe, to pewnie Oskar zgarnąłby MVP spotkania. Ale nagroda jest jedna i tym razem trafiła ona do Alexa Strubbe, który mało co się mylił a jego bombardowe zagrywki z początku czwartego seta dały się mocno we znaki gościom i zadecydowały o późniejszym przebiegu tej partii i  tym samym całego meczu.

OFM Bielawianka wystąpiła w tym meczu w następującym składzie: Alex Strubbe, Michał Glinka (K), Michał Tomiałowicz, Michał Skawrcan, Tymoteusz Gajek, Arkadiusz Jutrzenka, Grzegorz Kukla (libero) oraz Karol Andrzejewski i Bartosz Szopiak.

Bolesławiec: Mateusz Świerzewski, Dariusz Tkaczuk, Artur Sławnikowski (K), Wojciech Nitecki, Filip Michalewski, Paweł Kozłowski, Kamil Razik (libero) oraz Damian Śiwiński, Łukasz Mesjasz, Maciej Jaroni.

Na zdjęciu ostatnia akcja tego spotkania i podwójny blok kapitana Bielawianki Michała Glinki i Oskara Grabowskiego na Damianie Śliwińskim.

Zdjęcia z tego meczu autorstwa rzecznika klubu Łukasza Gryś znajdują się na fanpege'u na facebooku - wejście do albumu po kliknięciu w link: OFM Bielawianka Bester - BTS Elektros Bolesławiec sezon 2016/2017