OFM Bielawianka Bester Bielawa: relacja z drugiego dnia Turnieju Półfinałowego o I ligę

niedziela, 24.4.2016 02:00 1351 0

Mamy To !!!! MKST Astra Nowa Sól na kolanach !!! Po dominacji nowosolan w dwóch pierwszych setach, w odpowiednim momencie przyszedł odwet Bielawy i nastąpił pogrom naszych sobotnich przeciwników, szczególnie w czwartej i piątej partii. Trzeci set pozwolił nam się odbudować, przestaliśmy popełniać błędy własne i co najważniejsze wróciliśmy do swojej mocnej i bardzo trudnej zagrywki. Trenerzy Marcin Jarosz i Andrzej Zemanek przeprowadzili świetne zmiany, wprowadzając na parkiet przyjmującego Alexa Strubbe i atakującego Oskara Grabowskiego. Gra się zaczęła układać a co także bardzo istotne bardzo cieszyć

MVP spotkania wybrany został przyjmujący OFM Bielawianka Bester Bielawa #7 Piotr Janiak, ale gdyby była możliwość rozdania dwóch statuetek, to zasługiwał na nią także #3 Alex Strubbe. Trenerzy mieli więc trudne zadanie wytypować na gorąco tego jednego i ostatecznie postawili na Piotrka.

Serdeczne podziękowania dla członków przyszłej rodziny naszego kapitana Michała Glinki, którzy w sporej grupie pojawili się dzisiaj na trybunie Mniszek Arena w Grudziądzu i głośno dopingowali nas zespół.

OFM Bielawianka Bester Bielawa - MKST Astra Nowa Sól 3:2 (-19, -20, 21, 14, 8)
Bielawa: Jutrzenka, Durski, Glinka (K), Dalecki, Tomiałowicz, Janiak, Kukla (libero) oraz Grabowski, Gajek, Strubbe
Nowa Sól: Klucznik, Gajowczyk, Skibicki, Bitner, Lis (K), Grześkowiak, Pabisiak (libero) oraz Goltz, Majewski, Witkiewicz

W drugim sobotnim meczu naprzeciwko siebie stanęły oba zespoły z grupy pierwszej, które tak całkiem niedawno, bo dwa tygodnie temu zakończyły rywalizację między sobą w play-off. Tym razem jednak zdecydowanie lepsi byli gospodarze z Grudziądza, pokonując pewnie Wilczyn 3:0 w setach 20, 18, 20.

Wygrana stalowców sprawiła to, że już w sobotę możemy się cieszyć z awansu do Turnieju Finałowego o I ligę !!!

Gdyby bowiem wygrały ten mecz Wilki z Wilczyna, to sprawy awansu ważyłyby się dopiero w niedzielę i trzy ekipy miałyby jeszcze szansę na awans. Jeśliby Wilki wygrały z nami i Astra z Grudziądzem, to oba te teamy mogłyby wyrzucić nas poza burtę. Mogłyby, ale już nie wyrzucą !!!

W niedzielę zagramy o pierwsze miejsce w Turnieju Półfinałowym z LUKS Wilki Wilczyn. Mecz rozpocznie się o godz. 14:00 i będzie to ostatnie, szóste spotkanie Turnieju. Wszystko będziemy mieli podane jak na tacy. Wilczyn zagra tylko o honor, a my o pierwsze miejsce.

Po dzisiejszej przegranej Astra Nowa Sól, aby awansować razem z naszym zespołem, będzie musiała w bezpośrednim pojedynku pokonać gospodarzy Stal Grudziądz, którzy w sobotnim spotkaniu zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż w piątek przeciwko Bielawie. Ciężkie zatem zadanie czeka naszych grupowych rywali z grupy 2 II ligi. Ich mecz rozpocznie się o godzinie 11:00.