Udany start seniorów Sowie Żagiew Dzierżoniów

poniedziałek, 27.9.2021 08:33 3895 6

Pewne zwycięstwo drużyny seniorów Sowie Żagiew Dzierżoniów w meczu otwierającym sezon 2021/2022.

To spotkanie wzbudzało duże zainteresowanie z kilku powodów. Powrót Kibiców, nowy sponsor, nowa szata banerów na hali, nowe efektowne stroje z duszą miasta, nowe nadzieje...i nowa drużyna! Trener i zarząd skompletowali skład w taki sposób, by drużyna miała duszę miasta i regionu, by była rozpoznawalna, by dawała radość i zapewniała jakość sportową. W składzie na spotkanie było aż 12 wychowanków Żagwi. Elektryzował powrót takich gigantów jak Lebiedziejewski, Adamek, Matuszewski, Potocki. Powrót do sportowego domu Żygadły. Debiut w Żagwi nowych zawodników: Tomków, Piasecki, Zieliński. Powiew młodości w składzie w postaciach: Żyła, Kurlenda, Czarnecki. To wszystko robiło atmosferę podniosłości i oczekiwania na pierwszy gwizdek.

Mecz od początku dobrze się układał i w 15 minucie Żagiew prowadziła już 8:4. Do przerwy po świetnej grze w defensywie Lebiedziejewskiego, Adamka, Matyji, Matuszewskiego, Żygadły i szalejącego w bramce Potockiego na tablicy widniał wynik 15:8.
Druga połowa również pod kontrolą Żagwi. Wynik odjeżdżał rywalowi 19:10, w 50 minucie 32:18, i ostatecznie 35:25.

Świetny mecz rozegrał Maciek Batko zdobywając 11 bramek w 12 rzutach i uzyskując miano MVP spotkania. W bramce fenomenalny Błażej Potocki i świetny Damian Piasecki (dodatkowo z bramką). W ataku prawie doskonały 16-letni Borys Kurlenda z 6 bramkami na 7 prób. Próbkę swojej mocy pokazał Kuba Adamek. Asystami popisywał się Tomek Kurasiński. Udane debiuty Tomka Tomków i Adama Zielińskiego. Na uwagę zasługuje debiut seniorski 15-latka Oskara Czarneckiego, czego należy pogratulować zawodnikowi i trenerom.

Zwyciężyła drużyna, każdy był autorem sukcesu i to cieszy ogromnie. Na trybunach wspaniała atmosfera, siła spowodowała drżenie parkietu i to smakuje ogromnie. Kibice jak zawsze najlepsi.