VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej im. Mirosława Lipińskiego

wtorek, 31.8.2021 13:00 4511 1

W miniony weekend na Stadionie Miejskim w Pieszycach odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej im. Mirosława Lipińskiego. Gospodarzem i zarazem organizatorem memoriału był klub  MKS Pogoń Pieszyce.  Była to już 8 edycja  piłkarskiego turnieju dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych od 2009 do 2015 i młodszych.

Impreza odbyła się dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Dzierżoniów i Gminy Pieszyce.

Memoriał im. Mirosława Lipińskiego jest największą tego typu imprezą sportową organizowaną w powiecie dzierżoniowskim. Turniej miał rangę ogólnopolskiego, co wiązało się z dużym prestiżem i zainteresowaniem klubów szkolących dzieci i młodzież. W ósmej edycji gościliśmy zespoły m.in. z Wrocławia, Oleśnicy, Wałbrzycha, Świdnicy, Ząbkowic Śląskich, Kamiennej Góry, Nysy, Głuchołazów, Dzierżoniowa, Bielawy no i oczywiście Pieszyc. Zawody rozgrywane były przez dwa dni tj. od 28 i 29 sierpnia. Podział ten pozwolił na sprawne, bezpieczne i komfortowe przeprowadzenie zawodów, w których łącznie udział wzięło kilkaset piłkarek i piłkarzy nożnych.  W dwa dni rozegrano 115 meczów i wszystkie stały na bardzo wysokim sportowym poziomie. Strzelono w nich kilkaset bramek, z których wiele można by bez wahania nazwać „stadiony świata”. Piłkarskim zmaganiom towarzyszył gorący i kulturalny doping publiczności.  Bardzo ważną informacją jest, że zawodnicy MKS-u Pogoni Pieszyce, jako jedyni spośród kilku klubów powiatu dzierżoniowskiego biorących udział w turnieju, w każdej z kategorii wiekowych zajmowali miejsca na podium końcowych klasyfikacji, a kilkoro zawodników i zawodniczek MKS-u otrzymało indywidualne wyróżnienia za najlepszego bramkarza lub najlepszego zawodnika turnieju.  Miejsca na podium  dowodzą, że MKS Pogoń Pieszyce prowadzi najlepszą szkółkę piłkarską w naszym powiecie, szkółkę której drużyny wygrywają lub zajmują wysokie miejsca w turniejach we Wrocławiu, Wałbrzychu, Świdnicy, Lubinie, a zawodnicy są powoływani do kadr wojewódzkich i narodowych.

W rywalizacji w najmłodszej kategorii wiekowej do lat 6 - rocznik 2015 i młodsi wzięło udział 10 zespołów. W tej kategorii wiekowej nie prowadzono klasyfikacji końcowej. Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy otrzymali pamiątkowe medale.

W kategorii wiekowej dla rocznika 2010 i młodszych do rozgrywek przystąpiło 7 zespołów. I miejsce zajęła drużyna UKS Lechia Dzierżoniów, II miejsce Pogoń Pieszyce, a III miejsce Polonia Stal Świdnica I. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Wojciech Bar z MKS Pogoń Pieszyce, a najlepszym zawodnikiem turnieju Bartosz Łojko. W kategorii dla zawodników w wieku do lat 7 - rocznik 2014 rywalizowało 5 zespołów. I miejsce zajęła drużyna UKS 7 Bielawa, II miejsce zajęła drużyna UKS Lechia Dzierżoniów, a III miejsce zajęła drużyna MKS Pogoń Pieszyce. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Wiktor Stróżyński UKS 7 Bielawa, a najlepszym zawodnikiem turnieju Oskar Sarna z MKS Pogoń Pieszyce. W rozgrywkach rocznika 2013 rywalizacji zgłosiło się5 zespołów. Miejsce I miejsce zajęła drużyna Polonia Stal Świdnica II,  miejsce IIzajęła drużyna Polonia Nysa, a miejsce III miejsce zajęła MKS Pogoń Pieszyce. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Ksawery Pręcikowski z MKS Pogoń Pieszyce, a najlepszym zawodnikiem turnieju Bartek Kalinowski z Polonii Stal Świdnica II. W kategorii do lat 12 - rocznik 2009 i młodsi do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły. Miejsce I zajęła drużyna Polonia Stal Świdnica, miejsce II zajęła drużyna MKS Pogoń Pieszyce, a miejsce III zajęła Pogoń Oleśnica. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Jakub Niedziałkowski z Polonii Stal Świdnica, a najlepszym zawodnikiem turnieju Juliusz Szponarski z Pogoni Oleśnica. W ostanie kategorii dla zawodników w wieku do lat 9 - rocznik 2012 i młodsi. Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły. Miejsce I zajęła drużyna Polonia Stal Świdnica, miejsce II zajęła drużyna MKS Pogoń Pieszyce, a miejsce III zajął UKS Hattrick Głuchołazy. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrana została Emilia Grobelna z MKS Pogoń |Pieszyce, a najlepszym zawodnikiem turnieju Kacper Krawczyk z Polonii Stal Świdnica. Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy otrzymali medale. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki. Po rozgrywkach,uczestnicy zostali zaproszeni na grilla przygotowanego przez członków stowarzyszenia MKS Pogoń Pieszyce.

Opiekę medyczną podczas turnieju sprawował ratownik medyczny, a spikerami byli licencjonowani spikerzy PZPN Pan Andrzej Żuławiński oraz Daniel Kołt. Mecze sędziowali licencjonowani sędziowie. Nad przebiegiem zawodów ze strony organizacyjnej pieczę sprawował dyrektor turnieju Pan Radosław Drążczyk.

Obszerna galeria zdjęć z obu dni turnieju znajduje się na profilu FB naszego klubu:

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok na IX edycję memoriału im. Mirosław Lipińskiego.