komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 15 listopada 2019

Alberta, Leopolda

Gala Pary w dzierżoniowskim Młynie Hilberta [FOTO]

niedziela, 8.9.2019 14:58 , komentarze: 29 , odsłony: 7932
kategorie artykułu:

Moc atrakcji czekała na zwiedzających w dzierżoniowski Młyn Hilberta. Wszystko za sprawą Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, które po raz kolejny zorganizowało Galę Pary. Impreza odbyła się w dniach 7-8 września. 

Młyn Hilberta był jedną z trzech lokalizacji, w których jednocześnie odbywała się Gala Pary. Pozostałe miejsca to Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śl. oraz Muzeum Techniki Rolniczej na Śląsku w Piotrowicach Świdnickich. 

Oprócz samego zwiedzania zabytkowego młyna, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach piernikarskich, zabaw z mąką, czy chociażby podziwianie specjalnie przygotowanej makiety miasta z pierników. Dodatkowo na miłośników przed wejściem czekały perełki polskiej motoryzacji z okresu PRL. 

Zabytkowy młyn w  Dzierżoniowie do Gali Pary dołączył po raz pierwszy, z racji, że jest jedynym największym zachowanym w Polsce młynem zbożowym z kompletnym ciągiem technologicznym do produkcji kasz, mąk i otrębów. 

Przewodnicy oprowadzali uczestników po obiekcie, zdradzając ciekawostki związane z urządzeniami znajdującymi się wewnątrz. Maszyny pochodzące z lat 30-tych XX wieku doskonale prezentują rozwój techniki młynarskiej przełomu XIX / XX wieku.

 
Dodajesz odpowiedź do
Pewno odsunięty od posady to teraz trzeba popluć.

poniedziałek, 09.09 06:38 autor:


Wasze komentarze

Bilety po 20 zł a kartę seniora czy kartę dużej rodziny nikt nie respektował biletów ulgowych nie było .WSTYD TAK OSZUKIWAĆ !!!!
niedziela, 08.09.2019 21:44 autor:

TO nie KARITAS
niedziela, 08.09.2019 21:47 autor: BIELAWA

Caritas pisze się przez C.
sobota, 14.09.2019 16:43 autor:

Fajna impreza i zero ludzi. Ceny biletów nie zachęciły. Sam tam byłem, ale jak zobaczyłem cennik, to się obróciłem na pięcie.
środa, 11.09.2019 23:15 autor:

Bardzo ładnie zorganizowana impreza. Nie tylko dla dzieci ale ciekawa dla dorosłych. Można zobaczyć ciekawe maszyny a właszcza cały proces technologiczny
środa, 11.09.2019 07:28 autor: autor

Dla czego nie było w czesniej informacji na dobie o tej imprezie .
niedziela, 08.09.2019 20:23 autor:

W jakie dni oprowadza przewodnik który na gali oprowadzał i tak ciekawie opowiadał historię młyna. Z takimi wiadomościami to tylko książkę pisać
wtorek, 10.09.2019 04:57 autor: Uczennica lo

Chłopie co się tu wpieprzasz. To jest strona młyna. Tak ciepło a ten chce włączać ogrzewanie. Jedź na białe niedźwiedzie. Tam Ci będzie ciepło
wtorek, 10.09.2019 04:51 autor: Janek

Derenowski! Tylko tutaj możemy coś wskórać, bo dzwonienie do spółdzielni nic nie daje; rok w rok to samo; temperatury w nocy z kilku ostatnich dób poniżej 10 stopni, w dzień niewiele więcej, dzieci chore, wszyscy kichają, a kominka nie mamy żeby sobie przepalić jak szanowny prezes. Czy my mamy z sąsiadami jakiś pozew zbiorowy wystosować? Wraz z rachunkami z apteki??? Żeby spółdzielnia łaskawie włączyła ogrzewanie? Robi się gwałtownie zimno, temperatura z dnia na dzień spada z 30 do kilkunastu stopni, więc sorry, ale nie uważasz że warto było by chociaż trochę ogrzać budynki?????
niedziela, 08.09.2019 20:44 autor: Prezes na emeryturę

Ludzie co wy wypisujecie. Przecież były bilety ulgowe dla dzieci. Bardzo fajna impreza. Przed wejściem były podane ceny biletów a pani i Pana obsługujący sklepik podawali dokładne informacje o czekających w środku atrakcjach. Prosimy o więcej takich gali.
poniedziałek, 09.09.2019 18:45 autor: Jedyna zadowolona

Organizacja tragiczna!!!! Pani blondyna nie ma pojęcia co robi i z czym to się je. A koncert miał być i nie było, bo pogoda. Wymówki beznadziejne organizatorów. Koncert mógł odbyć się w środku. Ale nie bo po co. Jak się nie ma o tym zielonego pojęcia to już lepiej nic nie robić :( najpierw nauka i ogarnięci ludzie do organizowania, a potem robienie imprezy i promocji. A tak kicha wyszła jak zawsze, a miało być tak pięknie :D
niedziela, 08.09.2019 21:15 autor:

Byliśmy całą rodziną, super sprawa, fajna impreza. Polecam!!
poniedziałek, 09.09.2019 12:48 autor: Tommy

A gdzie Walerek Domanski sie zawieruszyl ze swoimi ksiazkami???
poniedziałek, 09.09.2019 07:48 autor: Jozek z Uciechowa.

Gala pary, a gdzie samowary?
poniedziałek, 09.09.2019 10:31 autor:

Zdjęcie nr 16 to kiedyś tzw. ,,Wojtki" Cyt. Nie za dużo pan wziął? Jutro wezmę mniej!
niedziela, 08.09.2019 22:46 autor: Dawno, dawno temu!

Na plakatach nie było napisane czy wstęp jest wolny , czy płatny ( pierwszy raz sie z czymś takim spotkałam).A wejście kosztowało 20 zł.
niedziela, 08.09.2019 16:10 autor:

Byłem, widziałem.
niedziela, 08.09.2019 18:46 autor:

fajne miejsce. dobrze, że są ludzie, którym się coś chce