komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 15 czerwca 2021

Wita, Jolanty

Czy Dzierżoniów nastraja pozytywnie? - list do redakcji Doba.pl

czwartek, 29.6.2017 08:15 , komentarze: 90 , odsłony: 6017981
kategorie artykułu:

Zapraszamy do zapoznania się z listem jaki otrzymała redakcja Doba.pl i oświadczeniem dzierżoniowskiego magistratu.

                                                        List do Doba.pl

 

                                           Oświadczenie UM Dzierżoniów

Jesteśmy nieco zaskoczeni taka formą dyskusji nad planowanym remontem basenu. Pracujemy nad odnowieniem zabytkowego budynku, który jest jednym najważniejszych obiektów służących mieszkańcom Dzierżoniowa i który gruntownego remontu wymaga przynajmniej od kilkunastu lat. Trudno nam powiedzieć, co jest powodem takiego podejścia adresata/adresatów listu i jakie są rzeczywiste intencje.

Potwierdzam fakt wpłynięcia do urzędu pisma wskazującego potrzebę debaty w tej sprawie. Jak zawsze jesteśmy otwarci na taką propozycję, jednak w tym przypadku jest to trudne, ponieważ skierowane do rady miejskiej i burmistrza pismo opatrzone jest następującą notatką:

Wnioskodawcy nie chcą wskazać adresu ani osoby do kontaktu. Oczekują odpowiedzi w formie debaty, a nie pisma”.

Chcemy spełniać oczekiwania mieszkańców, jednak naprawdę trudno jest ustalić formę, przebieg, czas i miejsce debaty w sytuacji, w której jej strona ją proponująca zastrzega, że nie życzy sobie żadnego kontaktu i jest anonimowa.

Potrzeba odnowienia basenu była nie raz omawiana przez miasto i ośrodek sportu z przedstawicielami środowiska pływackiego. Jej efektem jest opracowywany projekt techniczny, obejmujący m.in. bryłę budynku i istniejącej niecki basenowej (z zachowaniem jej dotychczasowego przeznaczenia). Podkreślam, że wszelkie walory zabytkowe i architektoniczne tego zabytku zostaną zachowane. Koncepcja przebudowy zakłada też dobudowę strefy relaksu i m.in. małego basenu do nauki pływania, przystosowanego dla najmłodszych użytkowników.

Przygotowujemy się do tej inwestycji z powodów, z którymi wszyscy się zgadzamy - basen kryty potrzebuje gruntownego remontu, co często sygnalizują też mieszkańcy. W najbliższym czasie ta część Dzierżoniowa bardzo się zmieni. Wiele wspólnot mieszkaniowych wykonało tutaj świetną pracę przy remontach swoich obiektów, niebawem rozpocznie się remont sąsiedniego budynku szkoły muzycznej i budowa centrum przesiadkowego. To wszystko składa się na prawdziwą rewitalizację tej części Dzierżoniowa.

Wykonanie projektu technicznego jest pierwszym krokiem, koniecznym do zapewnienia finansowania remontu basenu i próby znalezienia przez miasto formy współfinansowania tej inwestycji ze środków zewnętrznych. I właśnie możliwość zdobycia dofinansowania będzie w największym stopniu determinowała czas rozpoczęcia inwestycji. Podobnie, jak było w przypadku budowy w naszym mieście Centrum Przesiadkowego.

          Rafał Pilśniak
         rzecznik prasowy
Urzędu Miasta w Dzierżoniowie

 
Dodajesz odpowiedź do
histeryczny komentarz

czwartek, 06.29 12:20 autor:


Wasze komentarze

Dzierzoniow nastraja bardzo negatywnie - dzisiaj ok. 15 zdrowych drzew poszlo do wycinki na od.Kolorowym 2 tyg. temu jeszcze wiecej to ktore sa pozaznaczane - to jakas masakra....kto na to pozwlil...kogo pytano o zdanie z kim konsultowano....dla niektorych mieszkancow to nawet zaskoczenie ze to tak i na taka skale. Przeciez osiedle nie rozbudowuje sie owszem aut przybylo ale to nie na taka skale jak sie to teraz robi.....
poniedziałek, 01.10.2018 16:48 autor:

Dla kogo to centrum przesiadkowe?Przepustowość tej placówki dla 30 osób dziennie.Może by tak mieszkania dla młodych?
wtorek, 04.07.2017 19:44 autor: obywatel

Nastrajam się pozytywnie zwłaszcza jak KTÓRYŚ ROK Z RZĘDU stoję dzień w dzień w korkach w okolicy węzła Kilińskiego-Kopernika-Kolejowa która to jest rozgrzebana od lat z małymi przerwami. Już było prawie dobrze to zaorali znowu bo sobie budują Białego Słonia zwanego centrum przesiadkowe.
wtorek, 04.09.2018 23:47 autor: bol

Czy doczekam sie odpowiedzi na moje 2 pytania?Chyba mam prawo do rzetelnej informacji ze strony UMiasta?
sobota, 15.07.2017 12:17 autor: autor

a co z krzywy mi studzienkami przed komenda policji
sobota, 25.08.2018 07:28 autor: kaban

Panie rzeczniku,czekam na konkretne odpowiedzi,na konkretne pytania.Mam nadzieje,ze je otrzymam.
piątek, 07.07.2017 23:47 autor: podatnik

a,MOŻE BY TAK WYBUDOWAĆ OD PODTAW NA JAKIMŚ OSIEDLU /DUŻO SZKÓŁ,PRZEDSZKOLI/ I NIE TRZEBA DOJEŻDŻAĆ,DUŻO MIEJSCA DO PARKOWANIA.
piątek, 14.07.2017 19:06 autor: autorka

Ponad 30 lat temu byl taki projekt !
sobota, 15.07.2017 12:18 autor: autor

A co z trzema galeriami handlowymi (dawny PKS, dawne DFK, dawna Silesiana), których rozpoczęcie budowy tak szumnie zapowiadał Burmistrz??? Pewnie czekają do wyborów i będą to tak przeciągać w nieskończoność. Nowoczesny Dzierżoniów, nie ma co!
środa, 19.07.2017 08:22 autor:

Mieszkańcy mówią, że basen w Dzierżoniowie jest brzydki, zaniedbany i stary. I to jest częściowo prawda; brzydki bo od 40 lat nic nie zostało zrobione, nawet oświetlenie które jest nie ekonomiczne, okna nie dokończone po wymianie a już nie wspomnę o elewacji, która zaoszczędziłaby ciepło i stary bo zabytkowy tylko potrzeba dobrej woli aby o niego zadbać. Na Dolnym Śląsku stare baseny odrestaurowane wyglądają pięknie i są oblegane przez ludzi, którzy mają dość aquaparków a chcą normalności. Ostatni remont w latach siedemdziesiątych trwał bliska dziesięć lat i został zubożony o piękne zabytkowe akcesoria. Czy taki los spotka również wnętrze basenu? Był plan budowy basenu szkolnego przy szkole trójce ale jeśli naszym sportem narodowym jest piłka nożna to nie mogło być inaczej jak zbudować boisko. Nie wiem czy władze Dzierżoniowa mają na uwadze ochronę zabytków jakim jest budynek i niecka basenowa czy podjudzanie społeczeństwa, że jak coś jest stare to do wyrzucenia. Ten budynek jak i wnętrze można wyremontować w i zostawić dla potomnych. Nie wolno niszczyć zabytków bo mamy moralne prawo o nie dbać. Przykre jest to, że przez tyle lat doprowadzono obiekt do stanu tragicznego a teraz mówi się że nie ma innego wyjścia tylko zrobić po nowemu ale czy to będzie lepsze i wytrzyma następne 100 lat. Proszę prześledzić baseny budowane w ostatnim dwudziestoleciu, każdy basen był wielokrotnie remontowany z powodów zmęczenia materiału. .Zanim zaczniemy burzyć naszą nieckę basenu i wstawiać stalowy badziew potrzeba ekspertyzy , czy po stu latach wytrzyma następne 100 lat.
sobota, 03.02.2018 12:07 autor: autor

Waadza obudzi się przed wyborami.Zamydli oczęta rozpoczęciem a to ronda na Kopernika,a to basenu,a to Czesi obudzą się i zaczną jak należy budować ponoć obwodnicę.Następnie stara/nowa waadza wypije zakąsi, wszystko skończy się wesołym oberkiem i elektorat będzie zadowolony jako rzecze...rzecznik
piątek, 08.12.2017 17:43 autor: Maxidriver

Nowocześnie, tzn. bezdyskusyjnie. Najlepszą reklamą Dzierżoniowa w Polsce, Europie i na świecie są pływacy trenowani przez A. Wojtala. Samego trenera miasto obsypuje licznymi nagrodami i zaszczytami ale jakoś nie słyszałem aby liczono się z jego zdaniem na temat remontu i modernizacji basenu. Z tego co pamiętam kryty basen maił być wybudowany przy III LO. Zamiast tego powstał Orlik dla trampkarzy Lechii.
poniedziałek, 04.09.2017 12:40 autor: styk

Należy przenieść Aquapark Aquarius pomiędzy Bielawę a Dzierżoniów i kłopot z głowy...
sobota, 19.08.2017 12:20 autor: ..

Z stanowiska UM wynika jasno, że nie ważne co jest tematem do dyskusji ,tylko najważniejsze jest kto jest inicjatorem niewygodnych pytań. Jak zwykle w przypadku PO.
środa, 16.08.2017 17:32 autor: mieszkaniec Dzierżoniowa

Skąd pomysł z obecnego obiektu zrobić SPA! Basen ten jest typowo sportowy i po to został zbudowany a wystarczy dobudować basenik do nauki pływania. Jak włodarze zaczną modernizować i kombinować jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu to basenu w Dzierżoniowie nie będzie. Słychać tylko opinie że basen jest brzydki (przez 40 lat nic nie zostało zrobione: elewacja, docieplenie, oświetlenie i tak można wymieniać). Kto jest odpowiedzialny za takie działanie na szkodę pięknego obiektu przez kilka dziesięcioleci, czy zostaną wyciągnięte konsekwencje? czy Urząd uważa, że przez nieprzemyślany projekt zniszczycie coś co będzie funkcjonować nawet przez następne pokolenia. A jeśli społeczeństwo Dzierżoniowa chce Aquapark to wybudujcie wzorem ościennej Bielawy, która może się poszczycić basenem krytym (funkcjonującym przez cały rok) i pięknym obiektem odkrytym z basenami i basenikami dla wszystkich. Może nowoczesny ddz pójdzie w ślady miasta sąsiedniego i mieszkańcy nie będą jeździć do Bielawy na basen kryty w okresie urlopów bo nie każdego stać na SPA.
czwartek, 20.07.2017 11:32 autor: nieomylny

Jeżeli rozpocznie się remont basenu to znając polskie realia, będzie się ciągnął latami. Szkoda dzieciaków bo gdzie będą się uczyć pływać. Co stanie się z sekcją pływacką. Czy miasto zapewni coś w zamian, czy lekcje w-f na szkolnych korytarzach.
środa, 19.07.2017 14:58 autor: neon

ale po co BASEN?, przecież wlodarzom miasta nie jest potrzebny.Oni za duże pieniądze jeżdżą do SPA odleglego od Dzierzoniowa. wiadomo, kto w Dzierzoniowie będzie korzystal z tego przeksztalconego basenu/SPA/ w przyszlości, chyba nie przeciętny mieszkaniec miasta. Wstyd w takim duzym mieście nie wybudować do tej pory basenu? Bielawa ma czym sie pochwalić, mają basen nowoczesny no i kąpielisko-zalew z nowym basenem, a tu - wieś tańczy i śpiewa....chociaż to miasto POWIATOWE DZIERŻONIÓW - duma nasza
wtorek, 18.07.2017 21:13 autor:

Polityka UM doprowadzi do zamknięcia basenu a wszystko inne już nie będzie miało znaczenia. Szkoły, przedszkola nauka pływania czy dzierżoniowscy pływacy z niesamowitymi osiągnięciami bez dostępu do bazy treningowej. Dyrektorzy szkół czy przedszkoli siedzą cicho w sprawie remontu bez wyobraźni ponieważ są finansowani przez urząd. Pytanie kto się wychyli lub będzie miał inne zdanie ? Mogą tylko pływacy walczyć o mądry remont basenu i uratowanie co ma ulec zniszczeniu.
wtorek, 18.07.2017 11:19 autor: autor

Omawiany obiekt funkcjonuje.Wystarczy go pomalować i zmodernizować w niewielkim stopniu i będzie funkcjonował przez następne 100 lat.A,to co zamierza się zrobić to trzeba nazwać -nieprawidłowe goaspodarowanie finansami publicznymi.Podejrzewam tu udział osób trzecich.
poniedziałek, 17.07.2017 19:25 autor: obywatel

?!? (...)"Wykonanie projektu technicznego jest pierwszym krokiem" Pan rzecznik coś chyba kręci. Z informacji BIP UM Dzierżoniów wynika, że projekt jest już dawno gotowy. Wykonała go firma METROPOLIS w terminie do 30.04.2017. Los niecki pływalni jest już niestety przesądzony. Obecna zniknie bezpowrotnie w imię dobrej zmiany. W jej miejsce zostanie wbudowana "nowa". Pytanie tylko do czego będzie służyć? Na pewno nie do pływania sportowego:(
http://bip.um.dzierzoniow.
pl/Article/get/id,26583.html
poniedziałek, 17.07.2017 08:25 autor:

To w końcu ile to m kosztować?
piątek, 14.07.2017 14:24 autor: emeryt

" Komunikat burmistrza
w związku z ogromnym zainteresowaniem moich wyborców modernizacją pływalni zapraszam wszystkich zainteresowanych na debatę do UM w sali rycerskiej w dniu ??, gdzie autorzy projektu przebudowy pływalni oraz podlegli mi urzędnicy wysłuchają uwag mieszkańców, które będą uwzględnione w ewentualnych planach rewitalizacji tego zabytku"
Takie ogłoszenie będzie pierwszym krokiem do przeprowadzenia przebudowy zgodnie z oczekiwaniami dzierżoniowian
sobota, 08.07.2017 15:23 autor: Wierzący (w zdrowy rozsądek)

podczas trwania remontu/2,3,4..lata/kilkaset dzieci nie nauczy się pływać.A,ile z nich spotka nieszczęście w lecie,na koloniach,obozach?Czy ojcowie miasta brali to pod uwagę?
piątek, 07.07.2017 21:02 autor: autorka

Czekam, Panie Rzeczniku na konkretne odpowiedzi ,na konkretne pytania!Mnie najbardziej interesuje sprawa finansow:czy miasto ma na ten inwestycyjny rozmach zabezpieczone srodki?Prosze mi ,jako podatnikowi odpowiedziec.Nie sztuka rozgrzebac i zostawic w ozcekiwaniu na ewentualne dotacje.Czekam na odpowiedz.
środa, 05.07.2017 11:49 autor: podatnik

Wyremontują na koszt podatnika , a kupią włodarze przy korycie za złotówkę
środa, 05.07.2017 11:39 autor: oszukany wyborca PO

A gdzie są odpowiedzi na zadane pytania ?
wtorek, 04.07.2017 23:50 autor: autor

Szanowni Ojcowie Miasta,pragnę przypomnieć Uchwałę Rady Miejskiej z maja 2013 r."Dział4.Sport i rekreacja.Nazwa zadania:Remont krytego basenu kalowego przy ul.Sienkiewicza;planowane nakłady-1 300 oooPLN,plan realizacji-po roku 2022,planowy efekt-poprawa warunków dla uprawiania sportu i rozwoju kultury fizycznej.Czyli nic nie ma na temat saun,jakuzzi czy stref ciszy/co to wogóle jest/.
wtorek, 04.07.2017 19:40 autor: emeryt - były radny

UM nie odpowiedział na żadne pytanie i jak zwykle kręci.
poniedziałek, 03.07.2017 19:15 autor: emeryt

A,co z ludżmi tam zatrudnionymi?Pracownicy OSiR,nauczyciele na bruk!
poniedziałek, 03.07.2017 15:15 autor: podatnik

Pytania jak najbardziej zasadne ale odpowiedzi brak i żadnych konkretów, nie ma, nie wiemy, zobaczymy itd. Remont jest potrzebny ale nie zamiana starego na nowe, to jest obiekt zabytkowy i prace będą trwać bardzo długo, a co z dziećmi ?
poniedziałek, 03.07.2017 10:42 autor: autor

Panie Burmistrzu nikt nie kwestionuje potrzeby remontu basenu, ale nie róbmy z tego SPA!! Basen ten to basen do pływania, bo po to został 100 lat temu wybudowany i niech tak zostanie. Ludzie chcą z dziećmi moczyć się w wodzie to wybudować obiekt rekreacyjny z prawdziwego zdarzenia (terenów nie brakuje) wraz z infrastrukturą. Basem jest obiektem zabytkowym i takim go zostawić. Przypominam, ze ostatni remont, po którym obiekt basenowy zubożał z pięknych starych i zabytkowych marmurów trwał ponad dziesięć lat.
poniedziałek, 03.07.2017 08:36 autor: autor

A co z obiektami na terenie OSiR-u?Rozbudowa trwa,trwa i trwa.A konca nie widac!Np.restauracja czy jadlodajnia?Tak bedzie i z basenem.Rozgrzebia i zostawia,bo np. zabraknie kasy!I nikt nikogo za to nie rozliczy,jak zwykle!
niedziela, 02.07.2017 22:02 autor: autor

A,jaka jest pewność ,że OSiR tego nie spartoli jak słłynne już i historyczne obiekty /restauracja,szatnia/ na Strumykowej.To już ze 25 lat!
niedziela, 02.07.2017 19:30 autor: emeryt

Jakaś mała grupa odchudzających się bobasów chce przebudowy basenu bo mają za mało miejsca na saunie ,stąd te różne,sauny,strefy relaksu/?/i inne bajery
niedziela, 02.07.2017 19:16 autor: autorka

Panie Burmistrzu,nikt nie kwestionuje potrzeby remontu basenu,ale czy metoda faktow dokonanych jest najlepszym sposobem na rozwiazanie problemu?
niedziela, 02.07.2017 14:28 autor: autor

Może uruchomi się skocznie.Jako uczeń radiobudy musiałem zaliczyć skok z wys.3 metrów.
niedziela, 02.07.2017 10:06 autor: emeryt

Basen wymaga remontu,ale nie w ramach finansowego szalenstwa!A na to sie zanosi!
sobota, 01.07.2017 22:43 autor: autor

Może po remoncie będę mógł przyjść się wkompać w wannie lub pod prysznicem jak przed laty.Dostawało się nawet bilety z zakładu.
sobota, 01.07.2017 18:49 autor: autor

W PRL-u!
sobota, 01.07.2017 22:35 autor: autor

podobno ma to kosztować ponad 14 mln .Czy nie ma w ddz pilniejszych potrzeb?/podpowiadam:budowa tanich mieszkań komunalnych,rewitalizacja kamieniczek w starym rynku,parkingi wokół rynku,konserwacja parków wokół rynku,itp/
sobota, 01.07.2017 18:23 autor: obywatel

Remont to brak dostępu dzieci do nauki pływania w szkołach, przedszkolach i innych użytkowników pływania. Ostatni remont trwał 10 lat więc rodzi się pytanie ile będzie basen wyłączony. Remont tak ale nie na taką skalę SPA itp. Ten basen został zbudowany jako basen sportowy i tak niech zostanie. Jest tyle nieużytków w DDZ i można wybudować Aquapark z prawdziwego zdarzenia.
sobota, 01.07.2017 17:54 autor: autor

to centrum przesiadkowe? to jkiś bajer.Ile ludzi z tego skorzysta?Ani PKP,aniPKS zdezelowanyZKM.Podobnie z basenem!A wystarczy trochę farby i mydła i przede wszystkim GOSPODARZA!
sobota, 01.07.2017 11:24 autor: suweren

Dzierżoniów to z pewnością jedno z najpaskudniejszych miast (wioch?) w Polsce. Totalny chaos, nic do siebie nie pasuje, kicz i tandeta jak w licznych chińskich marketach i sklepach "wszystko po 5zł" tamże. Płoty poobklejane starymi, sparciałymi od pogody, nieestetycznymi reklamami, infantylna kolorystyka budynków, zwłaszcza bloków jak dla ludzi z niedoborami umysłowymi, rzekomo reprezentacyjny rynek jak jeden wielki parking, barakopawilon na Piłsudskiego z chińskim sklepem od 20 lat w stanie surowym i władz nie interesuje, że wygląda to jak chlew, mimo że to ścisłe centrum. Zresztą sama Piłsudskiego po remoncie wygląda jak plac przed cygańską rezydencją - najtańsza, kiepsko położona nawierzchnia z betonowej kostki, złote latarnie jak zęby cygana, szyldoza, ogólnie jeden wielki bajzel. Brak jakiejkolwiek wizji na rozwój miasta, przyjeżdżając z zewnątrz można odnieść wrażenie, że włodarze to nie żadni wizjonerzy, nie traktują swojego stanowiska jako odpowiedzialną funkcję dla polepszenia jakości życia tysięcy ludzi lecz wyłącznie jako stałe stanowisko do pobierania pensji, ze Strefą Ekonomiczną jako remedium na wszystkie problemy. Macie niemieckie miasta partnerskie, jeździcie tam to uczcie się jak wyglądają porządne, schludne miasta i jak funkcjonują wewnętrznie - to uwaga to pseudoburmistrza i radnych. Strefa wam się kiedyś skończy i obudzicie się z ręką w nocniku i kiczowatymi złotymi latarniami. Mentalność zza Buga wiecznie żywa.
piątek, 30.06.2017 22:27 autor:

Booze taki zal dupy ?powinni to zaorać postawic nowe ! Na nowych normach jak mozna cieszyc sie z takiego basenu tam jest syf i mogila !
piątek, 30.06.2017 10:14 autor:

To pilśniak znów jest rzecznikiem?
piątek, 30.06.2017 00:10 autor:

Niezła komedia.... Zburzyć ten skansen, postawić aquapark jak w Bielawie i będzie po kłopocie. Przynajmniej pływał będę w DDZ i nie będę się musiał bujać do Bielawy.
czwartek, 29.06.2017 23:14 autor:

Pierwsze miasto w Polsce takie gdzie Burmistrz chce remontować basen aby wyglądał nowocześnie i służył większej grupie ......a mieszkańcy tego nie chcą ......
czwartek, 29.06.2017 15:41 autor:

Jestem tego samego zdania co adresat. Nie wiemy jak będzie wyglądać basen po renowacji, mam głęboką nadzieję, że obecna cześć basenowa pozostanie w takiej formie jak jest, tzn. duży porządny basen + trybuny, oczywiście można "odświeżyć" elementy wymagające naprawy, ale wielkość i przeznaczenie obecnej niecki nie powinny być zmieniane!
czwartek, 29.06.2017 13:42 autor: obywatel

Basen bezwzględnie wymaga remontu. Tutaj wszyscy się zgadzamy. Nie wiem, dlaczego ktoś piszę, że mała grupka ludzi chce mieć basen dla siebie. Ta mała grupka to pływacy naszego klubu, ci ktorzy odnoszą sukcesy. Oby remont był przeprowadzony jak najszybciej, bo biorąc pod uwagę, że jest to obiekt zabytkowy, remont może się ciagnąć latami. Oby nie.
czwartek, 29.06.2017 13:40 autor:

Freudowskie przejęzyczenie? Faktycznie trudno zrozumieć postępowanie ADRESATA listu i jego rzeczywiste intencje. Druga sprawa to anonimowość wnioskodawców. W czym problem? Czy gdyby te osoby się podpisały to burmistrz rozmawiałby tylko z nimi? Chyba nie o to chodzi w debacie z mieszkańcami. Mieszkańców jest ponad 30 tysięcy.
czwartek, 29.06.2017 11:02 autor:

Nie znam projektu, ale zawarty w liście opis zamiarów względem basenu wydaje mi się bardzo prawdopodobny. Od dawna uważam, że miastem rządzą wandale. Wyspecjalizowali się w niszczeniu drzew, ale zniszczenie zabytku też do nich pasuje. I na pewno są z siebie zadowoleni, bo nie rozumieją jaką wartość stanowi to, co niszczą. Dokładnie tak jak Armia Czerwona albo szabrownicy zza Buga, którzy w piecach palili zabytkowymi elementami wyrwanymi z pałaców.
czwartek, 29.06.2017 08:30 autor:

histeryczny komentarz

czwartek, 29.06.2017 12:20:58 autor:

Łubu dubu niech nam burmistrz 100 lat żyję
czwartek, 29.06.2017 10:14 autor:

dzisiaj, 37 min temu
dzisiaj, 42 min temu
wczoraj, 21 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
1
poniedziałek, 14.6.2021 12:45
poniedziałek, 14.6.2021 10:55
poniedziałek, 14.6.2021 10:04
poniedziałek, 14.6.2021 08:30
1
niedziela, 13.6.2021 23:40
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna