komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 28 lutego 2020

Romana, Ludomira

Odkryj w sobie naukową pasję i zgłoś się do Konkursu Naukowego E(x)plory!

czwartek, 23.1.2020 13:06 , komentarze: 0 , odsłony: 246
kategorie artykułu:

Trwa rekrutacja do Konkursu Naukowego E(x)plorywspierającego młode talenty naukowe. Może się do niego zgłosić każda osoba w wieku od 13 do 20 lat, która ma pomysł na projekt badawczy. Autorzy najlepszych z nich zostaną nagrodzeni m.in. stypendiami naukowymi i wyjazdami zagranicznymi. Wyróżnienia przyznawane są zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i regionalnej w trakcie Festiwalu Nauki, który na Dolnym Śląsku odbywa się we Wrocławskim Parku Technologicznym (WPT).Do udziału w konkursie można zgłaszać projekty do 31 styczna!

Konkurs Naukowy E(x)plory organizowany jest już po raz ósmy. Został stworzony z myślą o młodzieży, która pasjonuje się nauką i chce rozwijać swoje badawcze zainteresowania. Daje on unikalną szansę na zaprezentowanie swoich pomysłów i spotkanie osób, które pomogą w ich rozwoju. Składa się z trzech etapów – naboru zgłoszeń, regionalnych eliminacji i krajowego finału.

Obecnie trwa pierwszy etapkonkursu – młodzi naukowcy mogą przesyłać swoje aplikacje przez formularz dostępny na stronie internetowej www.explory.pl. W ubiegłym roku zgłoszonych zostało niemal 180 projektów! Ponad 140 zostało zakwalifikowanych do regionalnych eliminacji. Odbywają się one w 5 miastach, w tym we Wrocławiu. – Regionalny etap KonkursuE(x)plory, połączony z Festiwalem Nauki, odbywa sięwe Wrocławskim Parku Technologicznym od 2015 roku. W poprzedniej edycji o przejście do krajowego etapu walczyło 29 ambitnych projektów, wśród których znalazł się np. analizator jakości wody basenowej czy rowerowy system ostrzegania dla osób niesłyszących– opowiada Agnieszka Pałys, prezes Fundacji Pro Mathematica.

Regionalny etap E(x)plorów odbędzie się we Wrocławiu wiosną 2020 roku już po raz szósty. Jego gospodarzami będą Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Wrocławskiego Parku Technologicznego PRO MATHEMATICA. Finał Konkursu odbywa się z koleiw październiku w trakcie Gdynia E(xplory) Week. Wyłaniane są w jego trakcie najlepsze pomysły, których autorzy sąnagradzani stypendiami w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 tysięcy złotych, stypendiami specjalnymi lub stażami od partnerów konkursu oraz wyjazdami na najbardziej prestiżowe zagraniczne konkursy naukowe dla młodzieży.

Nie czekaj, zgłoś się!

Przyjmowanie aplikacji konkursowych trwa do 31.01.2020 roku. Można zgłosić nowatorski projekty naukowy z każdej dziedziny i pracować nad nim indywidualnie lub w zespole składającym się z maksymalnie 4 osób. Projekt musi mieć swojego opiekuna np. nauczyciela czy rodzica wspierającego uczestników. W ubiegłym roku zwyciężył projekt Anny Skierskiej, szczecińskiej licealistki, która opracowała zmodyfikowane nanokrystaliczne ogniwo słoneczne. - Mamy nadzieję, że w tym roku wśród laureatów znajdzie się przedstawiciel dolnośląskiej młodzieży. Mamy wiele talentów wartych odkrycia i nagrodzenia, dlatego zachęcam do przesyłania zgłoszeń do konkursu. Już teraz trzymamy kciuki za ich sukcesy– podsumowuje Agnieszka Pałys.

Więcej informacji o rekrutacji znajduje się na stronie www.explory.pl.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
środa, 26.2.2020 15:05
2
środa, 26.2.2020 12:25
środa, 26.2.2020 11:30
3
środa, 26.2.2020 09:00
wtorek, 25.2.2020 15:52
wtorek, 25.2.2020 15:35
1
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Mati Autogaz
Mati Autogaz
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec