Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Dzierżoniów na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

wczoraj, 11 godz temu 108 0

Reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Dzierżoniów nieźle wypadły na zawodach w Piskorzowie.

W sobotę 14 czerwca stadion w Piskorzowie na kilka godzin stał się areną emocjonujących rozgrywek starszych i młodszych strażaków powiatu dzierżoniowskiego.

Komisja sędziowska nie miała łatwego zadania, bo determinacji zawodnikom mogliby pozazdrościć gladiatorzy. Sędziowie oceniali sprawność drużyn OSP startujących w sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym.

W rezultacie twardej rywalizacji na murawie stadionu udało się wyłonić finalistów zawodów pożarniczych.

Klasyfikacja końcowa wypadła nader satysfakcjonująco dla Gminy Dzierżoniów. - Liczyliśmy jedynie na dobrą zabawę, a ostatecznie stanęliśmy na podium - cieszą się laureaci trzeciego miejsca, seniorzy OSP z Piławy Dolnej (kolejne miejsca zdobyli druhowie z OSP Ostroszowice i OSP Mościsko).

Medalowe lokaty zajęli też chłopcy startujący w kategorii od 12 do 15 lat. Drużyna OSP Roztocznik zajęła drugie, a OSP Ostroszowice trzecie miejsce. Druhny z OSP Mościsko (16-18 lat) wywalczyły zaś najwyższe miejsce na podium.

- Zawody były nie tylko areną sportowej rywalizacji, ale także okazją do zintegrowania strażackiej społeczności i pokazania niezwykłych umiejętności druhów i druhen. Gratulacje dla wszystkich uczestników! - podkreślają organizatorzy XXVI Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP.

Fot. Facebook MDP Ostroszowice,
MDP Mościsko, Leszek Paziński,
OSP Piława Dolna

UG Dzierżoniów

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)