komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 29 lipca 2021

Olafa, Marty

Obchody 30. rocznicy polsko – niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy

piątek, 18.6.2021 14:25 , komentarze: 0 , odsłony: 313
kategorie artykułu:

Wicemarszałek Grzegorz Macko oraz Krzysztof Bramorski - Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych wzięli udział w spotkaniu z federalnym ministrem gospodarki Peterem Altmaierem i Premierem Sakosnii Michelem Kretschmerem. Wydarzenie było częścią obchodów trzydziestej rocznicy podpisania polsko – niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

- Kolejny dzień obchodów okrągłej, trzydziestej już rocznicy podpisania dokumentu na którym opieramy naszą codzienną współpracę, to doskonała okazja do spotkań z niezwykłymi ludźmi, którzy pielęgnują te relacje na co dzień. Dziękuję za każdą rozmowę i cieszę się, że wracamy powoli do normalności, a także że nasze granice znów są otwarte – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko

Spotkanie zorganizowane zostało przy okazji inauguracji projektu Wasserstoffzentrum w fabryce Siemens Energy Görlitz. Instytut zlokalizowany będzie na terenie kampusu innowacji SIEMENS Energy, który zajmuje się wykorzystaniem potencjału technologii wodorowej jako źródła energii.

Po spotkaniu w Siemens Energy delegacja Dolnego Śląska odwiedziła przyszłą lokalizację Centrum Badawczego CASUS w towarzystwie Premiera Kretschmera i Burmistrza Goerlitz Octaviana Ursu, po czym udała się na obchody 30 rocznicy podpisania polsko – niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy do Parku Miejskiego w Goerlitz, gdzie wraz z Radnymi Województwa Dolnośląskiego wicemarszałek wziął udział w debacie dotyczącej przyszłości dobrych sąsiedzkich kontaktów. Najważniejszym wątkiem rozmów były pozytywne zmiany przestrzeni ostatnich lat w relacjach między Dolnym Śląskiem i  Saksonią, na pograniczu czego najlepszym dowodem jest powstanie Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
5
dzisiaj, 9 godz temu
środa, 28.7.2021 11:00
2
środa, 28.7.2021 13:34
1
wtorek, 27.7.2021 09:15
poniedziałek, 26.7.2021 19:00
1
poniedziałek, 26.7.2021 16:05
2
poniedziałek, 26.7.2021 14:23
2
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca