Obchody 30-lecia samorządu terytorialnego

środa, 27.5.2020 13:51 1634 2

7 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. W obchodach zorganizowanych w Polkowicach uczestniczył marszałek Cezary Przybylski. Podczas uroczystości zasadzono symboliczne Dęby Samorządności.

Dzisiejsze święto upamiętnia 30-lecie pierwszych wyborów do rad gmin oraz ustawy o samorządzie terytorialnym, która przywróciła Polakom prawo współdecydowania o swoich lokalnych wspólnotach. Samorząd terytorialny pozwolił zdecentralizować sposób zarządzania państwem, a równocześnie oddał część władzy w ręce obywateli. To właśnie oni znaleźli się w centrum zyskując realny wpływ na otaczającą ich rzeczywistość.

- Dziś, zwłaszcza w obliczu trudnej sytuacji spowodowanej przez epidemię, możemy się przekonać jak ważną rolę w życiu wszystkich z nas pełnią samorządy. To na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za zdrowie i życie mieszkańców, a także za ich przyszłość i warunki rozwoju – mówił marszałek Cezary Przybylski. - Tym ważniejsza staje się dziś debata o roli samorządów w Polsce i ich przyszłości. Umacniajmy je, ufajmy im, bo to tu – w samorządach – znamy potrzeby mieszkańców i wiemy jak je realizować – dodał marszałek.

Podczas dzisiejszych obchodów, w których uczestniczyli także Łukasz Puźniecki – Burmistrz Polkowic, Kamil Ciupak – Starosta Polkowicki oraz Roman Rozmysłowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach, posadzono symboliczne Dęby Samorządności.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

czwartek, 28.05.2020 12:30
a Bystrzyca cofa się w rozwoju. Po północy zapomina sie...
czwartek, 28.05.2020 09:12
Szanowna DOBO popraw początek tekstu. 27 a nie 7 maja.