O inwestycjach i drogach powiatowych. Relacja z sesji Rady Miejskiej Piławy Górnej
Głównym tematem kwietniowej sesji Rady Miejskiej w Piławie Górnej była infrastruktura drogowa. Szczególną uwagę poświęcono ulicy Piastowskiej.
Sesja odbyła się 24 kwietnia w sali posiedzeń Urzędu Miasta w Piławie Górnej. O inwestycjach drogowych na terenie miasta mówił Sylwester Tuszyński, kierownik Działu Technicznego z Zarządu Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie. Przedstawił aktualny stan dróg powiatowych przebiegających przez Piławę Górną: ulicy Groszowieckiej, Piastowskiej i Bolesława Chrobrego. Omówił również zakres działań planowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w najbliższym czasie.
W kontekście ul. Piastowskiej – której remont zakończył się pół roku temu – gmina Piława Górna zapowiedziała przegląd drogi z uwzględnieniem uwag mieszkańców, m.in. w zakresie miejsc parkingowych. Zebrane wnioski zostaną przekazane do ZDP.
Tradycyjnie burmistrz Krzysztof Chudyk przekazał radnym informację o działaniach podejmowanych pomiędzy sesjami. W swoim wystąpieniu przedstawił przebieg najważniejszych inwestycji – przebudowy stadionu miejskiego, modernizacji remizy strażackiej i budowy kanalizacji sanitarnej przy ul. Zielonej i Niecałej.
Burmistrz poinformował również o pozyskaniu dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego w wysokości 455 tys. zł na przebudowę drogi śródpolnej w obrębie Północ. – To odcinek o długości 1300 m biegnący od cmentarza do drogi dojazdowej do kopalni Kompanii Górniczej. Dotacja niemal w całości pokryje koszty zadania, które oszacowano na 460 tys. zł – podkreślał.
Na koniec burmistrz wspomniał o podpisaniu umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej dla działki drogowej nr 417 przy ul. Limanowskiego. – Projekt obejmie budowę kanalizacji deszczowej, a także ciągu pieszo-jezdnego wraz z wjazdami na posesje i pasami zieleni – podsumował.
W dalszej części sesji Rada zapoznała się ze sprawozdaniem z realizacji Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii oraz Uzależnieniom Behawioralnym za rok 2024. W dokumencie przedstawione zostały najważniejsze wyzwania, a także kroki prewencyjne i pomocowe podejmowane przez gminę.
Podczas obrad radni przyjęli też kilka uchwał, między innymi w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami gminy Piława Górna oraz zmian w budżecie miasta na 2025 rok.
UM Piława Górna
Komentarze (1)