Salon Medyczny ER MED i Nowoczesne Centrum ORTHOSPORT w Dzierżoniowie – Zapraszamy do Punktu Pobrań!
SALON MEDYCZNY ER MED
ul. Miodowa 6- 8 Dzierżoniów
czynny w dni powszednie od 8.00 do 17.30
soboty od 8.00 do 13.00
telefon 572 465 599
Salon medyczny ER MED oferuje zaopatrzenie medyczne, sprzęt ortopedyczny, wózki, kule.
REALIZACJA WNIOSKÓW W RAMACH NFZ, MOPS, PFRON
POMOC PIELĘGNIARKI I FIZJOTERAPEUTY, WIZYTY W DOMU U PACJENTA. DOSTARCZANIE SPRZĘTU DO PACJENTA.
Sklep przyjazny amazonkom, oferujący protezy piersi, gorsety ortopedyczne dla amazonek, a także bieliznę i stroje kąpielowe dla nich. W ofercie znajdują się także peruki i środki pomocnicze do ich pielęgnacji. Sklep ma w swojej ofercie peruki syntetyczne i naturalne, a także chusty, turbany i kapelusze, a także protezy piersi, bieliznę kompresyjną i bieliznę dla kobiet po mastektomii.
Sklep realizuje sprzedaż refundowaną przez NFZ.
Przy sklepie działa WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO
KONTAKT: 74 633 21 18 lub 572 465 599 lub 575 155 599
* * * * *
Centrum Medyczne ORTHOSPORT przy ulicy Miodowej 6-8 w Dzierżoniowie powstało z myślą o zaspokojeniu stale rosnących potrzeb z zakresu usług medycznych, zapewnieniu kompleksowości tych usług, a zarazem z myślą o rozszerzeniu profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców Dzierżoniowa i całego regionu.
Naszą misję realizujemy poprzez zapewnienie pacjentom profesjonalnej i życzliwej opieki medycznej w zakresie reprezentowanych specjalności, przestrzeganie praw pacjenta, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego oraz rozwój działań z zakresu powszechnej profilaktyki i promocji zdrowia.
Oferujemy naszym Pacjentom szeroki zakres usług w zakresie opieki medycznej, współpracujemy z najwyższej klasy specjalistami w różnych dziedzinach medycyny oraz dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, służącym właściwej diagnostyce i skutecznemu leczeniu.
Nasza oferta:
Poradnia Ortopedyczna:
Kierownik poradni – doktor Khalid Abou El Omren
dr n. med Patryk Romaszkiewicz
Ortopedia jest dziedziną medycyny zajmującą się całością zagadnień związanych z diagnozowaniem oraz leczeniem nieprawidłowości w funkcjonowaniu i budowie narządu ruchu, będącymi skutkiem wad wrodzonych lub nabytych, urazów lub chorób.
W poradni ortopedycznej nasi specjaliści oferują Państwu najlepszą opiekę ortopedyczną i poprowadzą od diagnozy do leczenia, a następnie indywidualnie dostosują zabiegi terapeutyczne lub operacyjne (w ramach NFZ). Podjęte w odpowiednim czasie leczenie przy użyciu specjalistycznych metod i wysokospecjalistycznych procedur pozwala na szybki powrót do zdrowia, a zatem powrót do pracy zawodowej, aktywności życiowej i realizowania sportowych zainteresowań.
W ramach poradni ortopedycznej diagnostyka zawiera m.in.:
- badania ultrasonograficzne (USG stawów, kości, mięśni, ścięgien)
- badania laboratoryjne
- kriolezja nowoczesna metoda leczenia bólu kręgosłupa
- kwalifikacje do zabiegów operacyjnych
- podanie blokad
- podanie kwasu hialuronowego dostawowo
- osocze bogato-komórkowe
- płynna endoproteza
- artroskopia stawu kolanowego i innych stawów
- Zespół chirurgii jednego dnia z kontraktem NFZ
Rejestracja pod numerem telefonu 888 974 310, e-mail: orthosport.dzierzoniow@gmail.com
Poradnia urologiczna:
Specjalista Urolog RAFAŁ KOZŁOWSKI
Diagnostyka i leczenie schorzeń układu moczowego u kobiet i moczowo-płciowego u mężczyzn.
Leczone choroby:
- Schorzenia układu moczowo- płciowego u mężczyzn
- Schorzenia układu moczowego u kobiet
- Choroby prostaty
- Kamica układu moczowego
- Nowotwory pęcherza moczowego, prostaty, nerek, jąder
Wykonywane świadczenia:
- Konsultacja lekarska
- USG
- cewnikowanie, wymiana cewnika
Rejestracja pod numerem 74 633 21 17 lub 888 974 310
Poradnia Stomijna:
Renata Olechowska specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego oraz organizacji i zarządzania.
Pracownia Stomijna (chirurgii przewodu pokarmowego) świadczy usługi pacjentom z wyłonioną stomią (tzw. brzusznym odbytem). Pracownia obejmuje opieką pacjentów ambulatoryjnych oraz w trakcie leczenia (na oddziałach chirurgii onkologicznej, chemioterapii, radioterapii ogólnej, intensywnej terapii i radioterapii ginekologicznej). Pacjenci przygotowywani są do zabiegów chirurgicznych, a w okresie pooperacyjnym otrzymują informacje instruktażowe jak postępować ze stomią. W tym okresie pacjent przygotowuje się do samodzielnej pielęgnacji i wymiany worków. Poradnia dysponuje materiałami informacyjnymi dotyczącymi życia ze stomią tj. poradniki, informatory, ulotki oraz próbkami sprzętu stomijnego dostępnego na polskim rynku.
Rejestracja 74 633 21 17 lub 888 974 310
Poradnia neurologiczna z pracownią EMG
Specjalista Neurolog ( w trakcie specjalizacji) Szymon Andrusiów
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Swoją przygodę z neurologią rozpoczął od pierwszego roku studiów, aktywnie uczestnicząc w pracach studenckiego koła neurologicznego. Naukę na macierzystej uczelni kontynuuje jako doktorant w Szkole Doktorskiej realizując projekt naukowy obejmujący problematykę chorób obwodowego układu nerwowego w Samodzielnej Pracowni Neuroelektrofizjologii Klinicznej Kliniki Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Na co dzień realizuje projekty naukowe, jak również prowadzi ćwiczenia i seminaria ze studentami w języku polskim i angielskim. W 2021 r. rozpoczął specjalizację z neurologii w ww. jednostce gdzie zajmuje się diagnostyką i leczeniem dorosłych pacjentów w ramach hospitalizacji planowych jak również ostrych stanów neurologicznych w SOR.
W kręgu jego szczególnych zainteresowań zawodowych leży problematyka zawrotów głowy, którą zgłębia uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach praktycznych. Ponadto regularnie poszerza wiedzę biorąc udział w konferencjach naukowych jak również zjazdach Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, którego jest członkiem. W 2024 r. odbył kurs z zakresu wykonywania badań EMG i ENG certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Neurofizjologii Klinicznej.
Neurolog – jest to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych. Ośrodkowy układ nerwowy (OUN) to mózg i rdzeń kręgowy, neurolog jest więc pomocny w badaniu przyczyn oraz leczeniu bólów głowy oraz nieprawidłowości, których źródło tkwi w mózgu (np. zaburzenia widzenia, mowy, problemy z równowagą, koordynacją). Neurolog bada czynności układu nerwowego, obserwuje reakcje ciała na konkretne bodźce (np. odruch kolanowy), a także posiłkuje się wynikami badań obrazowych takich jak rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa.
- szeroko pojęte bóle
- osłabienie siły mięśniowej
- kurcze mięśni
- drżenie mięśni
- problemy z koordynacją ruchową
- szumy uszne
- zawroty głowy
- zaburzenia równowagi
- problemy z pamięcią
- zaburzenia snu
- zaburzenia przytomności
- nieprawidłowa praca zwieraczy (np. zaburzenia w oddawaniu moczu)
Badanie EMG (elektromiografia) pozwala ocenić działanie mięśni oraz przewodzenie nerwów obwodowych. Jest to skuteczne badanie wykorzystywane przy chorobach neurologicznych, a także zaburzeniach funkcjonowania układu mięśniowego. Odmianą badania EMG jest próba tężyczkowa (próba ischemiczna), która jest przeprowadzana w następujący sposób:
- po wkłuciu elektrody igłowej w mięsień ręki zakłada się na 10 minut opaskę uciskową na ramię, do czego dołącza się pod koniec 2 minuty hiperwentylacji.
- po zwolnieniu opaski obserwuje się aktywność mięśnia w poszukiwaniu wyładowań tężyczkowych.
Na 7 dni przed badaniem należy zaprzestać suplementowania magnezu.
Co najmniej 14 dni odstępu jest również zalecane po leczeniu magnezem w postaci dożylnej.
Przygotowanie do próby tężyczkowej: w przypadku chorych przyjmujących leki wpływające na krzepliwość krwi może być konieczne ich czasowe odstawienie/zamiana zgodnie z instrukcjami lekarza. W dniu badania należy dokładnie umyć badaną część ciała wodą z mydłem, nie należy używać kremów, maści lub balsamów. Przeciwwskazania to: zaburzenia krzepnięcia krwi, zmiany zapalne skóry w miejscu wkłucia.
Rejestracja pod numerem telefonu 74 6332117 lub 888 974 310
* * * * *
W centrum medycznym znajduje się PUNKT POBRAŃ
CZYNNY
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ 7.30 - 9.00
na pobranie można umówić się na konkretną godzinę pod numerem telefonu:
74 633 21 17
Standardowo na badanie krwi należy zgłaszać się:
- w godzinach porannych,
- na czczo (co najmniej 8 godzin od spożycia ostatniego posiłku), można pić czystą wodę,
- po wypoczynku nocnym,
- przy zachowaniu dotychczasowej diety, ale w dniu poprzedzającym badanie niewskazane jest spożywanie obfitych i tłustych potraw oraz spożywanie alkoholu,
- nie po forsownym wysiłku fizycznym,
- leki stałe należy przyjąć jak zawsze, chyba że lekarz wskazał inaczej.
Wykonujemy wszystkie badania!