komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 12 listopada 2019

Renaty, Witolda

Notoryczne zastawianie autami wejścia do klatki schodowej?

wtorek, 5.11.2019 09:00 , komentarze: 47 , odsłony: 10198
kategorie artykułu:

Redakcja Doba.pl otrzymała list w którym poruszono sprawę parkowania samochodów na ul. Nowej w Dzierżoniowie. Według przekazanych informacji pojazdy blokują tam wyjście z klatki schodowej. Nie jest możliwe przejście z wózkiem, rowerem czy też z większymi zakupami.

- Zwracam się z prośbą o podjęcie tematu w sprawie notorycznego zastawiania autami osobowymi klatek schodowych przy ul. Nowej w Dzierżoniowie. Rażące zachowanie kierowców woła o pomstę do nieba! Wobec licznych wolnych miejsc parkingowych na parkingu, kierowcy i tak wolą zablokować komuś wyjście z klatki. Osoby starsze lub matki z dziećmi (często z wózkiem) mają problem z wydostaniem się na ulicę. Zaznaczam, że nie są pojedyncze przypadki. Straż Miejska niestety nie reaguje na zgłoszenia, a Policja ma "ważniejsze sprawy". Przesyłam zdjęcie potwierdzające powyższą treść - czytamy  w liście do Doba.pl.

Straż Miejska odnosząc się do treści listu stwierdziła, że problem dotyczy kultury jazdy, a parkowanie jest zgodne z przepisami.

- Parkowanie w sposób pokazany na zdjęciu jest zgodny z przepisami, problem dotyczy bardziej kultury jazdy. W tym miejscu, zgodnie z oznakowaniem, swoje samochody mogą parkować wyłącznie osoby mieszkające w tym budynku. Jeśli ta zasada będzie nieprzestrzegana, to strażnicy miejscy zareagują na każde zgłoszenie mieszkańców tego budynku - mówi Andrzej Mich, komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa.

Prosimy kierowców o życzliwość i większą uwagę podczas parkowania auta.

 

Wasze komentarze

wkopac 2 supki i juz
czwartek, 07.11.2019 12:34 autor:
Wystarczy namalować kopertę przed wejściem do klatki.
czwartek, 07.11.2019 09:56 autor: D
Ja zapraszam na ul Brzeźna 6a w Bielawie tu non...
środa, 06.11.2019 21:08 autor: Prawda
wiele spraw powinna załatwiać straż miejska,ale niestety ktoś zadecydował że...
środa, 06.11.2019 19:42 autor: anty-wielbiciel straży miejskiej
staruchom to zawsze wszystko przeszkadza,
wtorek, 05.11.2019 12:39 autor: starysmierdzielpelargoniaokienna
Nawet się nie obejrzysz,jak jak Ci listek opadnie!
wtorek, 05.11.2019 17:23 autor: Ogrodnik
byk ma racje
wtorek, 05.11.2019 16:04 autor:
Co wy chcecie od mojego peżota :)
wtorek, 05.11.2019 17:15 autor: Tomasz
Pisze się "pełgota". ;)
wtorek, 05.11.2019 17:55 autor: Kierowca reno
Tylko przygłupy parkują tak te swoje graty za 2tys widząc...
wtorek, 05.11.2019 17:46 autor: Janusz Kultywator
Takich kwiatków jest więcej
wtorek, 05.11.2019 16:57 autor:
dokladnie
wtorek, 05.11.2019 16:49 autor:
super LUBIĘ TO!!!
wtorek, 05.11.2019 14:44 autor:
a parkowanie ul. Nowowiejska kolo Unisona tam to jest jazda...
wtorek, 05.11.2019 15:21 autor: czesiekm
Zrobić chodnik zamiast żywopłotu i po problemie.
wtorek, 05.11.2019 14:40 autor: DDZ
!!