Niemcza: upamiętnienie Rotmistrza Aleksandra Hrynkiewicza i koncert disco polo!

niedziela, 19.9.2021 17:00 981 0

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na całodniowe wydarzenie, które odbędzie się 2 października 2021 roku na Rynku w Niemczy.

A odbędzie się  uroczystość z okazji upamiętnienia Rotmistrza Aleksandra Hrynkiewicza oraz zaprezentowania efektów obecnego etapu prac przy rewitalizacji Baszty. Z tej okazji przygotowany został bogaty program.

Wydarzenie rozpocznie o godz. 11.00 częścią oficjalną podczas której  nastąpi uroczyste odsłonięcie tablic pamiątkowych z udziałem Kompanii Honorowej,  Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, grup i zespołów z gminy Niemcza. Zostanie udostępniona do zwiedzania ekspozycja oryginalnych pamiątek Rotmistrza.  W drugiej część wydarzenia w formie pikniku na scenie, na niemczańskim Rynku wystąpią zespoły estradowe z gwiazdą wieczoru Andre.

Podczas całego wydarzenia będziemy także gościć mieszkańców z Letohradu – miasta partnerskiego w Czechach. W ramach projektu partnerstwa naszych miast, odbędą się na niemczańskim Rynku liczne wydarzenia.  m.in. wspólne gotowanie i smakowanie regionalnych i narodowych potraw, wspólne malowanie najpiękniejszych zabytków Niemczy oraz występy artystyczne czeskich zespołów muzycznych.

Wszystkich gorąco zapraszamy

Spotkajmy się na niemczańskim Rynku w sobotę 2 października 2021 !!!!

Poniżej  program wydarzenia oraz planowane działania realizowane w ramach Dni Miast Partnerskich, plakat.

UMiG Niemcza

Dodaj komentarz

Komentarze (0)