„Nie zgubiłem się, szukam nowego domu, jeśli poprawiłem ci humor, zabierz mnie ze sobą!”

niedziela, 14.4.2024 13:00 7822 4

Czytelnicy informują redakcję Doba.pl, że w różnych częściach Dzierżoniowa, na ławkach, placach zabaw, murkach, można znaleźć pozostawione gadżety z krótkim listem. Udało się nam ustalić kto przygotował dla dzierżoniowian te niespodzianki.

- Któregoś dnia narodziła się taka myśl, że drobnym gestem mogę sprawić komuś przyjemność, nie oczekując nic w zamian. Na początku zostały przygotowane dwa gadżety: bransoletki oraz gniotki i dołączony został do nich tekst zapożyczony z internetu „Nie zgubiłem się, szukam nowego domu, jeśli poprawiłem ci humor, zabierz mnie ze sobą !”. W przygotowaniu tych rzeczy pomaga mi około 10 osób. Gadżety zazwyczaj zostawiam w miejscach przypadkowych, ale często uczęszczanych przez ludzi - mówi Doba.pl Alicja Migoń - pomysłodawczyni akcji ze Stowarzyszenia Laboratorium Kreatywności.

Mieszkańcy z uśmiechem i zaskoczeniem przyjmują znalezione prezenty, których jak się okazuje będzie jeszcze więcej.

- Raz udało mi się zobaczyć reakcje dziewczynki. Wzruszyłam się, że #małeacieszy wywołuje tyle uśmiechu. To sprawia, że chce to robić dalej. Nie będzie to jednorazowa akcja, mam nadzieję że będzie trwała przez cały rok. Jest plan by wypuszczać gadżety okazjonalne - dodaje pani Alicja.

Stowarzyszenie Laboratorium Kreatywności zostało zarejestrowane 8 kwietnia 2024 r. Wkrótce zostanie otworzona świetlica edukacyjna na której będę realizowane warsztaty tematyczne, zajęcia pozalekcyjne, spotkania integracyjne oraz imprezy okolicznościowe. Celem stowarzyszenia jest organizowanie zajęć rozwijających zainteresowania dzieci i młodzieży, rozwijanie kreatywnego myślenia, wsparcie samodzielności, nauki aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zapewnienie opieki pozalekcyjnej.

 Gratulujemy stowarzyszeniu tak pozytywnej akcji. Życzymy kolejnych, ciekawych pomysłów, rozwoju i sukcesów w prowadzonej działalności.

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

wtorek, 16.04.2024 19:56
Fajna akcja.Wczesniej były w innych miastach ❤️Organizator tylko inny
Weronika poniedziałek, 15.04.2024 21:53
Super Alicja
staszek poniedziałek, 15.04.2024 09:49
Super pomysł, gratulacje!
Ania poniedziałek, 15.04.2024 10:14
Super! Gratuluję kreatywności i chęci do działania.Takie miejsca są potrzebne!