komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

niedziela, 24 marca 2019

Marka, Gabriela

Najlepsi uczniowie powalczą we Wrocławiu

środa, 13.3.2019 19:40 , komentarze: 0 , odsłony: 404
kategorie artykułu:

Przed nami wojewódzki etap Olimpiady ZUS dla uczniów „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – półfinał na Dolnym Śląsku.  Będzie gorąco od emocji! Wydarzenie odbędzie się w piątek, 15 marca o godz. 11.00, w Oddziale ZUS we Wrocławiu, przy ul. Pretficza 11, w sali konferencyjnej.

W olimpiadzie wezmą udział najlepsi z najlepszych z całego województwa dolnośląskiego – 63 uczniów z 21 szkół. Powalczą o tytuł zwycięzcy w trzyosobowych zespołach. Ten skład to efekt silnej konkurencji, bowiem w całym województwie dolnośląskim do konkursu na temat ubezpieczeń społecznych pierwotnie przystąpiło 2,3 tys. uczniów z 66 szkół ponadpodstawowych. Do etapu wojewódzkiego przeszli już jednak tylko ci najlepsi.

- Uczniowie ciężko pracują i chętnie biorą udział w dodatkowych zajęciach. Zadanie nie jest łatwe. W etapie wojewódzkim olimpiady weźmie udział 21 drużyn ale tylko jedna z nich awansuje do finału. Będzie to drużyna z najwyższą liczbą punktów. Już na tym etapie uczniowie z trzech pierwszych miejsc otrzymają od nas atrakcyjne nagrody rzeczowe – mówi Magdalena Walter, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Oddziału ZUS w Wałbrzychu. - Wspierają nas również Uczelnie, z którymi współpracujemy. Dodatkowe nagrody przekazała Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Ekonomiczny. Uczniowie otrzymają też upominki przekazane przez Urząd Marszałkowski. W finale, oprócz nagród rzeczowych, uczniowie zawalczą też o indeksy na wybrane uczelnie w kraju oraz o dodatkowe punkty w rekrutacji na wymarzone studia – dodaje Walter.

Katarzyna Nieć, Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu podkreśla, że szkoła już kolejny raz bierze udział w Lekcjach z ZUS i w Olimpiadzie.

- Uczniowie zdobywają wiedzę, która bardzo im się przyda w dorosłym życiu, więc chętnie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach. Ubezpieczenia społeczne to nie jest łatwy temat. Uważam jednak, że takie zajęcia są nam potrzebne – dodaje pani Dyrektor

Nikola z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza z Lubania po raz kolejny bierze udział w Olimpiadzie. Uważa, że „Warto wiedzieć więcej” - stąd jej udział w lekcjach z ZUS. Renata z pierwszej klasy twierdzi, że bierze udział, bo chcę siebie sprawdzić, czy potrafi, czy da radę. Aleksandra po maturze chce studiować na Uniwersytecie Ekonomiczny - Wiedza, którą zdobywam będzie przydatna na przyszłej Uczelni, ale też w życiu - mówi.

15 marca w Oddziale ZUS we Wrocławiu pojawią się uczniowie z 21 szkół z całego naszego regionu: z Milicza, Oleśnicy, Legnicy, Polkowic, Głogowa, Lubina, Jawora, Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Lubania, Kamiennej Góry, Bogatyni, Kłodzka, Zgorzelca, Pieszyc i z Wrocławia.

Spodziewamy się ostrej, ale zdrowej rywalizacji i sporo emocji. A jest, o co powalczyć! Dla uczniów trzech najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku nagrody ufundowali: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.Co więcej, zwycięzcy z Dolnego Śląska, którzy jako reprezentanci naszego regionu zawalczą w etapie centralnym olimpiady już w kwietniu, oprócz  cennych nagród rzeczowych uzyskają także indeksy na znane i cenione uczelnie w kraju. A to bardzo atrakcyjna perspektywa.

Olimpiada ZUS w skali ogólnopolskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza szkół zawodowych. W edycji 2018/2019 w całym kraju wzięło w niej udział ponad 34 tys. uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Czas wybrać najlepsze szkoły w każdym województwie, a za kilka tygodni najlepsze szkoły w Polsce. Za wszystkich uczniów trzymamy kciuki!

 

 

Wasze komentarze


wczoraj, 21 godz temu
1
wczoraj, 21 godz temu
piątek, 22.3.2019 20:00
piątek, 22.3.2019 19:30
2
piątek, 22.3.2019 17:30
piątek, 22.3.2019 13:00
piątek, 22.3.2019 13:00
piątek, 22.3.2019 08:45
piątek, 22.3.2019 08:44
czwartek, 21.3.2019 13:30
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Tomograf3D
Tomograf3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ