komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

niedziela, 24 lutego 2019

Macieja, Bogusza

Na winno-piwnym szlaku

piątek, 7.12.2018 16:06 , odsłony: 2474
kategorie artykułu:

Szlaki winne to już stały element naszego pięknego krajobrazu. Ale czy słyszeliście o szlaku, który jednocześnie zadowoli winomanów i piwoszy?

Dolny Śląsk to prawdziwa kopalnia atrakcji turystycznych. To kraina zamków, pięknych miast i miasteczek oraz starych gór. Wrocław to znany i lubiany kierunek turystycznych wyjazdów. Jedno z najpiękniejszych miast Polski słynie przede wszystkim z mostów. Ile ich jest? Ponad setka. Aż sześć rzek przepływa przez stolicę Dolnego Śląska tworząc ponad dwadzieścia wysp. Brzmi lirycznie? Bardzo. Wrocław przyciąga, Dolny Śląsk przyciąga.

Okazuje się, że ten wyjątkowy region obfituje także w małe, lokalne browary rzemieślnicze i winnice. Niebanalne produkty, tworzone w naturalny sposób, z pełnym zaangażowaniem przez właścicieli tych miejsc to największe atuty i kolejny, znakomity powód, żeby odwiedzać Dolny Śląsk. Wrocław już przed wojną miał kilkadziesiąt browarów i silną tradycję piwną. Natomiast łagodny klimat, doskonale nasłonecznione wzgórza, sprzyjające wiatry, dobre gleby tworzą świetne warunki do uprawy winorośli. A jeśli dorzucimy do tego ludzi z entuzjazmem, szczerością, naturalnością, odpowiedzialnością i szacunkiem do wykonywanej pracy to sukces gwarantowany.

Dolnośląskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych oraz Stowarzyszenie Winnice Dolnośląskie wspólnie i zgodnie zainicjowali Dolnośląski Szlak Piwa i Wina, dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Inicjatywa, która ułatwia ludziom z całej Polski oraz z innych krajów zwiedzanie Dolnego Śląska i poznawanie zlokalizowanych tutaj browarów i winnic, poznawanie kultury browarniczej i winiarskiej, degustowanie najsmaczniejszych regionalnych wyrobów i poznawanie ludzi, którzy tworzą te niezwykle ciekawe miejsca. Ten najnowszy produkt turystyczny ma ogromną szansę na spektakularny rozwój. W przyszłości może objąć szlakiem czeskich i niemieckich sąsiadów, tworząc środkowoeuropejski obszar turystyki piwnej i winiarskiej. Trzymamy za to kciuki.

Połączenie tych dwóch kierunków to doskonała koncepcja. Jest w czym wybierać. Na poczatek 17 winnic i 16 browarów. Na wyciągniecie ręki macie pełne win piwniczki i wytwórnie piwa, których liczba z każdym rokiem się powiększa. Dolnośląski Szlak Piwa i Wina popularyzuje Dolny Śląsk z nieznanej dotąd perspektywy. Takim inicjatywom przyklaskujemy z dużym entuzjazmem. 

Co możecie?

Po pierwsze zajrzyjcie na świetnie przygotowaną stronę szlaku. Szczegółowy opis zaangażowanych winnic i browarów, mapka ułatwiająca lokalizację obiektów, informacje dotyczące wszelkich imprez, festynów i wydarzeń związanych z tymi produktami. www.dswip.pl

Po drugie zaplanujcie co najmniej miesiąc urlopu, zwołajcie rodzinę, przyjaciół i ruszajcie na szlak, swobodnie, w rytmie slow. Zwiedzajcie i delektujcie się tymi szczególnymi produktami w miejscu ich powstawania. Bo w tych miejscach jest jakaś nieodgadniona aura, niewidoczna, jedynie wyczuwalna i wprowadzająca w pozytywny nastrój.

Na szlaku znajdziecie zarówno kameralne, rodzinnie prowadzone gospodarstwa winiarskie i browarnie, nowoczesne przedsięwzięcia niepozbawione jednak duszy, jak i większe inwestycje z pełną infrastrukturą turystyczną; noclegiem, wyżywieniem, dodatkowymi atrakcjami, w tym tematyczne degustacje i warsztaty. Spotkacie wiele magnetycznych osobowości, gospodarzy otwartych, gościnnych i serdecznych. Warto też nadmienić, że tworzą tutaj wyjatkowo utalentowani winiarze i browarnicy, a owoce ich pracy zaliczają się do polskiej czołówki. Są znane, lubiane i wielokrotnie nagradzane.

Na Dolnośląski Szlak Piwa i Wina możecie wejść w jakimkolwiek miejscu i podążać nim w dowolnym kierunku, odwiedzając położone na nim browary i winnice. A jeśli zabraknie Wam czasu to można a nawet trzeba powrócić i kontynuować podróż Szlakiem Piwa i Wina!

Autor tekstu: Tatiana Mucha www.winnicomania.pl

 

poniedziałek, 4.2.2019 09:16
środa, 6.2.2019 11:57
czwartek, 31.1.2019 11:23
środa, 30.1.2019 21:26
wtorek, 29.1.2019 16:40
1
sobota, 26.1.2019 10:00
wtorek, 22.1.2019 12:05
wtorek, 19.2.2019 12:12
piątek, 7.12.2018 16:06
czwartek, 6.12.2018 18:04
3
wtorek, 4.12.2018 16:45
wtorek, 7.8.2018 14:30
340
sobota, 12.5.2018 11:46
18
środa, 11.4.2018 11:19
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Tomograf3D
Tomograf3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna