Na plaży przy Jeziorze Bielawskim pojawią się hawajskie parasole

wtorek, 2.8.2022 10:15 662 0

Od początku bieżącej kadencji Gmina Bielawa realizuje szereg przedsięwzięć prowadzących do wzbogacenia oferty Campingu "Sudety", przy jednoczesnej próbie jej komercjalizacji.

Z uwagi na ograniczone możliwości finansowe budżetu Gminy, sukcesywnie wprowadzane są opłaty za korzystanie z atrakcji turystycznych bielawskiego ośrodka. Wpływy z tego tytułu pozwalają na pokrycie części kosztów związanych z utrzymaniem plaży i odkrytego basenu, opłaceniem ratowników, wywozem nieczystości, sprzątaniem terenu, zapewnieniem zaplecza sanitarnego itd.

Od tego sezonu letniego wprowadzono m.in. opłatę za korzystanie ze strzeżonego kąpieliska i przylegającej do niego plaży. Sprzyjająca pogoda w pierwszych tygodniach wakacji oraz duża frekwencja turystów spowodowały, iż pojawiła się możliwość zakupu, z uzyskanych w ten sposób środków, kolejnej atrakcji dla plażowiczów.

Tym razem, aby wzbogacić i uatrakcyjnić plener zdjęciowy bielawskiego akwenu, a przy okazji wprowadzić odrobinę ochrony przed palącym w pogodne dni słońcem, zakupiono 8 hawajskich parasoli. Ich montaż zaplanowano na pierwszy tydzień sierpnia 2022 r. 

Koszt inwestycji wyniósł 13.600 zł i w całości został pokryty z wpływów za bilety wstępu na plażę, które w lipcu br. wyniosły aż 25.500 zł. 

Przypominamy, że z czerwcowych wejściówek na kąpielisko dofinansowano zakup roweru wodnego ze zjeżdżalnią, który "zakotwiczył" przy pomoście wypożyczalni sprzętu pływającego. Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła 18.450 zł i w 70 % została sfinansowana ze środków pozyskanych od miłośników kąpieli wodnych i słonecznych.

Wspomnieć również należy, iż posiadacze Karty Bielawianina są zwolnieni z opłaty za wejście na plażę. Oznacza to, że zdecydowana większość uzyskanych przychodów ze sprzedaży biletów pochodzi od turystów spoza Gminy Bielawa.

UM Bielawa

Dodaj komentarz

Komentarze (0)