sobota, 25 września 2021

Aurelii, Wladyslawa

Młodzicy walczyli w Mistrzostwach Polski w Sumo

poniedziałek, 7.6.2021 07:55 , komentarze: 1 , odsłony: 680

W dniach 4-6.06.2021 w Koronowie odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików i Młodziczek w Sumo. W Rywalizacji udział wzieło130 zawodników z 25 klubów.

Powiat Dzierżoniowski reprezentowali – Weronika Wierzbicka 55kg, Tymoteusz Wondraszek 40kg, Jakub Sieradzki 60kg, Kacper Jahn 70kg oraz Mariusz Konieczny +70kg.

Najlepiej w walkach indywidualnych zaprezentowała się Weronika Wierzbicka oraz Jakub Sieradzki, którzy zdobyli brązowe medale. Tuż za podium znaleźli się Mariusz Konieczny oraz Tymoteusz Wondraszek. VII miejsce zdobył Kacper Jahn.

Team w składzie Jakub Sieradzki, Mariusz Konieczny, Tymoteusz Wondraszek oraz Kacper Jahn wywalczyła V miejsce w zmaganiach drużynowych.

- Nasza młodzież rywalizuje w takich dyscyplinach jak zapasy oraz sumo. Starsi podpopieczni próbują dodatkowo swoich sił w brazylijskim jiu jitsu oraz mieszanych sztukach walki. Cieszymy się, że po raz kolejny wracamy z medalami Mistrzostw Polski – mówi Norbert Warchoł.

Zadanie współfinansowane ze środków UM w Bielawie oraz UM w Dzierżoniowie. Podziękowania dla sponsorów Fundacja Ziemi Dzierżoniowskiej, Rem-sen materace Bielawa, Domino Polska, Festa Sport.