MKS 9: Pływacy w Jaworze

poniedziałek, 20.5.2019 07:10 2510 5

W dniu 18.05.2019 roku odbyły się III Mistrzostwa Jawora w Pływaniu na 25m basenie. W zawodach udział wzięło 300 pływaków z 34 klubów z Dolnego Śląska. Nasz Klub reprezentowało 30 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Kategoria wiekowa 2000-2003:

Krystian Bełtowski zdobył trzy złote medale, na dystansach 50m stylem dowolnym (25,35), 50m stylem motylkowym (27,07) i 100m stylem zmiennym (1:03,57).

Krystian Dobrzański wywalczył trzy medale: złoty na dystansie 50m stylem grzbietowym (30,14), srebrny na dystansie 50m stylem dowolnym (25,80) i brązowy na dystansie 50m stylem motylkowym (27,92).

Dominik Pietrewicz zdobył dwa srebrne medale na dystansie 50m stylem grzbietowym (32,67) i 50m stylem klasycznym (36,52).

Julia Kuleta zdobyła dwa medale, złoty na dystansie 50m stylem grzbietowym (34,64) i srebrny na dystansie 50m stylem dowolnym (31,68).

Natalia Wnęczak wywalczyła srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym (44,09).

Kategoria wiekowa 2004:

Mateusz Kut zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem grzbietowym (48,41).

Kategoria wiekowa 2005:

Miłosz Sztachelek zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem grzbietowym (37,59)

Kategoria wiekowa 2006:

Hanna Nawrot wywalczyła dwa medale, srebrny na dystansie 50m stylem motylkowym (36,84) i brązowy na dystansie 100m stylem zmiennym (1:23,26).

Kategoria wiekowa 2007:

Igor Wierzbicki zdobył trzy medale, dwa złote na dystansie 50m stylem dowolnym (29,68) i 50m stylem motylkowym (34,47) oraz srebrny na dystansie 100m stylem zmiennym (1:22,73).

Grzegorz Lipski wywalczył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym (31,39).

Kategoria wiekowa 2010:

Kornel Pisarski zdobył złoty medal na dystansie 25m stylem grzbietowym (20,31).

Kategoria wiekowa 2011 i młodsi:

Gabriela Gendziel wywalczyła dwa medale, złoty na dystansie 25m stylem grzbietowym (22,67) i brązowy na dystansie 25m stylem dowolnym (20,44).

Sztafety w kategorii open, w składzie Jakub Michalkiewicz, Dominik Pietrewicz, Krystian Dobrzański i Krystian Bełtowski zdobyła złoty medal na dystansie 4x50m stylem dowolnym (1:47,67), a w składzie Aleksandra Wojnowska, Julia Kuleta, Hanna Nawrot i Natalia Wnęczak zdobyła brązowy medal na dystansie 4x50m stylem dowolnym (2:10,31).

Magdalena Ramilowska, Kacper Kędzierski, Błażej Kiejda, Mateusz Pietrewicz, Szymon Szaliński, Kacper Tatarzyn, Dominik Brodziński, Maja Matlak, Martyna Matlak, Oktawian Matusiak, Gaja Kopera, Paulina Żebrowska, Patrycja Żebrowska, Sara Posełek, Julia Rybitwa i Bianka Buława osiągnęli dobre wyniki poprawiając swoje rekordy życiowe.

Uczestnictwo zawodników Klubu w III Mistrzostwach Jawora w Pływaniu zostało współfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.