MKS 9: Pływacy na zawodach w Dzierżoniowie

niedziela, 25.11.2018 18:32 18912 13

24.11.2018 roku na 25m basenie w Dzierżoniowie odbyły VI Zawody Andrzejkowe, których organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub MKS 9 Dzierżoniów. W zawodach uczestniczyło 252 zawodników z 16 klubów z Dolnego Śląska. Rywalizacja sportowa odbywała się w rocznikach 2009 – 2012 i młodsi. Nasz Klub reprezentowało 14 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

W kategorii 9 lat,  Maja Matlak (56,68) i Lena Galińska (57,45) na dystansie 50m stylem klasycznym zdobyły kolejno czwarte i szóste miejsce.

W kategorii 8 lat,  Gabriela Krzos na dystansie 25m stylem grzbietowym (24,72) zajęła piąte miejsce.

W kategorii wiekowej 7 lat, Gabriela Gendziel wywalczyła srebrny medal na dystansie 25m stylem grzbietowym z czasem 24,50.

W kategorii wiekowej 6 lat i młodsi, Julia Rybitwa na dystansie 25m stylem dowolnym z czasem 33,45, zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal.

Pięcioletnia Bianka Buława na dystansie 25m w stylu dowolnym uzyskała czas 56,47 - otrzymała nagrodę dla najmłodszej zawodniczki.

Matlak Martyna, Kiejda Błażej, Żebrowska Julia, Brodziński Dominik, Matusiak Oktawian, Pisarski Kornel, Szel Zuzanna, Żebrowska Patrycja ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.

Dziękujemy zawodnikom, rodzicom i sympatykom pływania za okazaną pomoc.