MKS 9: Pływacy na Pucharze Sprintu w Świebodzicach

środa, 17.4.2024 10:30 226 0

W dniu 13.04.2024 roku, odbyły się XIV Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach na 25m basenie. W zawodach udział wzięło 278 zawodników z 26 klubów. Nasz Klub reprezentowało 10 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Kategoria wiekowa 16 lat i starsi:

Zuzanna Pisarska zdobyła trzy złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym (27.73), 50m stylem grzbietowym (30.48) i 50m stylem motylkowym (28.88). Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w kategorii open Zuzanna zajęła 2. miejsce.

Jakub Pliszka zdobył trzy medale, dwa złote na dystansach 50m stylem klasycznym (30,37) i 100m stylem zmiennym (1:00,53) oraz brązowy na dystansie 50m stylem motylkowym (26,91). Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w kategorii open Jakub zajął 4. miejsce.

Szymon Buczakowski zdobył trzy medale, dwa srebrne na dystansach 50m stylem dowolnym (24.04) i 50m stylem motylkowym (26.79) oraz brązowy na dystansie 100m stylem dowolnym (53.69). Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w kategorii open Szymon zajął 3. miejsce.

Lateef Hanus zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym (24,66) a na dystansach 100m stylem dowolnym (56,79) i 50m stylem motylkowym (28,08) zajął dwa 6. miejsca. Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w kategorii open Lateef zajął 6. miejsce.

Gaja Kopera zdobyła dwa srebrne medale na dystansach 50m stylem klasycznym (36,22) i 100m stylem zmiennym (1:12,19) a na dystansie 50m stylem dowolnym (29,04) rywalizację zakończyła na 5. miejscu. Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w kategorii open Gaja zajęła 9. miejsce.

Maja Kuleta zdobyła trzy brązowe medale na dystansach 50m (31,46) i 100m (1:08,92) stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym (31,07). Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w kategorii open Maja zajęła 6. miejsce.

Olivier Paprzycki na dystansach 50m (25,28) i 100m (55,35) stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym (28,84) zajął kolejno 4., 5. i 9. miejsce. Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w kategorii open Olivier zajął 6. miejsce.

Kategoria wiekowa 14 lat:

Kornel Pisarski zdobył trzy medale, złoty na dystansie 100m stylem grzbietowym (1:08,59) i dwa srebrne na dystansach 50m stylem motylkowym (30,40) i 100m stylem zmiennym (1:11,25). Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w swojej kategorii wiekowej Kornel zajął 5. miejsce.

Kategoria wiekowa 13 lat:

Gabriela Gendziel zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem grzbietowym (36,06) a na dystansie 50m stylem dowolnym (31,69) zajęła 4. miejsce. Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w swojej kategorii wiekowej Gabrysia zajęła 5. miejsce.

Kategoria wiekowa 12 lat:

Julia Rybitwa zdobyła trzy medale, dwa złote na dystansach 50m stylem dowolnym (32,01) i 50m stylem grzbietowym (37,98) oraz srebrny na dystansie 50m stylem motylkowym (38,18). Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w swojej kategorii wiekowej Julia zajęła 1. miejsce.

Sztafety mieszane w kategorii open zdobyły dwa medale na dystansie 4x50m stylem dowolnym: złoty z czasem 1:44.81 i w składzie Zuzanna Pisarska, Jakub Pliszka, Maja Kuleta i Szymon Buczakowski oraz srebrny z czasem 1:50.16 i w składzie Gaja Kopera, Gabriela Gendziel, Lateef Hanus i Olivier Paprzycki.

Uczestnictwo zawodników Klubu w XIV Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach zostało współfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.