MKS 9: Karolina Jurczyk na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych

niedziela, 6.3.2016 21:45 48947 13

W dniach 04-06.03.2016 odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15 lat w pływaniu w Gorzowie Wielkopolskim (25m basen). W zawodach udział wzięło 571 zawodników ze 142 klubów z całej Polski. Nasz Klub reprezentowała Karolina Jurczyk podopieczna trenera Andrzeja Wojtala.

Karolina Jurczyk została dwukrotną srebrną medalistką na dystansach 50m stylem dowolnym (26,08) i 50m stylem motylkowym (28,41). Na dystansach 100m stylem dowolnym (57,36) i 50m stylem grzbietowym (30,00) znalazła się w ścisłym finale, a rywalizację zakończyła tuż za podium na czwartych miejscach. Dystans 200m stylem dowolnym z czasem 2:11,09 ukończyła na dziesiątym miejscu. Dwukrotne wicemistrzostwo Karoliny Jurczyk podczas Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich to bardzo duży sukces zawodniczki. Wysokie wyniki osiągnięte podczas zawodów są obiecujące w perspektywie Letnich Mistrzostw Polski i liczymy na to, że po raz kolejny pokaże swoje możliwości.

Uczestnictwo zawodników Klubu w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat w Gorzowie Wielkopolskim zostało współfinansowane przez Gminę Miejską Dzierżoniów.