Milena Sawka zdobywa srebrny medal Mistrzostw Polski Kadetek w Sumo

niedziela, 28.5.2023 06:30 588 0

W dniach 26-27.05.2023 w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo. W zawodach rywalizowało 200 zawodników z 35 klubów z Polski.

MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowały Milena Sawka 55kg oraz Patrycja Smaczyńska 60kg.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Milena Sawka, która zdobyła srebrny medal. W walkach eliminacyjnych nasza zawodniczka zwyciężyła aż 4 pojedynki. W finale o złoty medal musiała uznać wyższość przeciwniczki z Kielc, z która spotkała się dwa tygodnie wcześniej w finale Pucharu Polski.

Patrycja Smaczyńska odpadła w eliminacjach i ostatecznie zajęła 9. miejsce.

- Milena potwierdza swoją wysoką dyspozycję w tym sezonie. Wygrała Puchar Polski w Sumo, zdobyła V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach. Myślę, że dobre występy w sumo pozwolą jej brać udział w Mistrzostwach Europy w Sumo w Szwajcarii – mówi Norbert Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

Zawodników wspierają: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Fundacja Ziemi Dzierżoniowskiej, Rem-sen materace, Autoland Bielawa.