Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Dzieci o Puchar Wójta Malczyc

niedziela, 17.9.2023 19:08 628 0

W dniu 16 września 2023 roku w Malczycach odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Dzieci o Puchar Wójta Malczyc z udziałem ekipy czeskiej. Turniej miał za zadanie popularyzować sumo na terenie Malczyc. W dwóch kategoriach wiekowych startowały dzieci urodzone (2011-12 i 2013-15). Młodzi adepci zapaśnicy z Pieszyc walczyli bardzo ambitnie i zacięcie.

Najlepszymi z SOWY Pieszyce okazali się: Milena Dolinna 27kg, Eliza Dąbrowska 32kg, Oliwia Międła 35kg, Oliwia Dąbrowska 54kg oraz Julia Jasonek 60kg, które wywalczyły złote medale.

Srebrne krążki zdobyli: Amelia Jaśinska 27kg, Marcelina Nieśpiałowska 32kg, Kornelia Zapała 35kg, Maria Nowotniak 36kg, Zuzanna Niespiałowska 37kg, Karolina Borczyk 40kg, Małgorzata Nowotniak 45kg, Dawid Dolinny 40kg, Maciej Talaga 48kg.

Brązy wywalczyli : Lena Kretowicz 36kg, Lena Baginska 35kg, Lena Jasinska 36kg, Julia Borczyk 37kg, Amelia Gołuch 54kg, Dawid Flisowski 37kg, Wojciech Stec 45kg.

Poziom zmagań na matach zapaśniczych był zróżnicowany. Na zakończenie turnieju wręczono medale i dyplomy zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wagowych.

Podziękowania należą się pani dyrektor Centrum Usług Społecznych Agnieszce Koźminskiej oraz pani dyrektor Ewelinie Taranek, że możemy organizować zajęcia pozalekcyjne.

Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miejskiego w Pieszycach Wspieraja nas Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna ,,INVEST-PARK” w Wałbrzychu, Fundacja Ziemia Sudecka,