Międzynarodowy Cukierkowy Turniej w warcabach klasycznych 64-polowych

niedziela, 3.7.2022 21:00 1260 1

W niedzielę 3 lipca w Bielawie na placu zabaw wokół baru: KUK BAR, odbył się dla dzieci i młodzieży Międzynarodowy Cukierkowy Turniej w warcabach klasycznych 64-polowych, pod patronatem Marka Dyducha posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Turniej promował i popularyzował warcaby klasyczne 64 polowe wśród dzieci i młodzieży oraz integrację z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy.

W turnieju w kategorii dziewcząt;

I miejsce zajęła Laura Trzeciak - ze szkoły podstawowej nr.10 w Bielawie

II miejsce zajęła Maja Łukanowicz – ze szkoły podstawowej nr.7 w Bielawie

III miejsce zajęła Weronika Izydorczyk- Styś- ze szkoły społecznej w Bielawie

W turnieju w kategorii chłopcy ;

I miejsce zajął Michał Kaptur ze szkoły podstawowej nr 10 w Bielawie

II miejsce zajął Igor Moliński ze szkoły podstawowej nr 7 w Bielawie

III miejsce zajął Błażej Szady ze szkoły podstawowej nr 7 w Bielawie

W kategorii fair play nagrodę rzeczową z rąk Jadwigi Mariolli Jonas otrzymała Maja Łukanowicz ze szkoły podstawowej nr 7 w Bielawie. Dla dziewcząt i chłopców, którzy zajęli miejsca od I do III wręczone zostały puchary, medale i dyplomy. Sędzią głównym Turnieju był Mistrz Światowej Federacji Warcabowej Stanisław Urbanek.

Udział w turnieju był bezpłatny. Głównym sponsorem turnieju był Mieczysław Sojka - właściciel skupu złomu i metali kolorowych w Bielawie ulica Ludowa 14. Z ramienia gminy Bielawa, w wydarzeniu uczestniczył także Przewodniczacy Rady Miejskiej Bielawy Ryszard Dźwiniel.

W czasie wakacyjnej trasy posłów Lewicy - bezpieczna rodzina na Dolnym Śląsku w dniu 3 lipca posłanki i posłowie odwiedzili; Świdnicy, Oławę, Oleśnicę. Parlamentarzyści zawitali również i do Bielawy, aby przedstawić pomysł Lewicy na pomoc polskiej rodzinie.

Korzystając z wizyty w Bielawie posłów Lewicy przekazano na ręce posła Tomasza Treli prośbę Polskiego Związku Warcabowego o wyrażenie zgody na przyznanie Polskemu Związkowi Warcabowemu, Statusu Polskiego Związku Sportowego, dla dobra zdolnych dzieci i młodzieży.

Od 2016 roku środowisko warcabowe, zmaga się z bolesnymi konsekwencjami wyegzekwowania zapisów Ustawy o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku. Przez pozbawienie Polskiego Związku Warcabowego statusu polskiego związku sportowego i usunięcie z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wszelkie wsparcie samorządowe zostało istotnie ograniczone. Wyczynowe uprawianie sportu warcabowego stało się niemożliwe, nastepuje więc upadek kolejnych klubów. Mimo istniejących przeciwności miasto Bielawa podejmuje wszelkie działania w kierunku popularyzacji i rozpowszechnienia wspaniałej dyscypliny,jaką są warcaby.

OPR. Adam Pajda - społeczny asystent posła na Sejm RP Marka Dyducha

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Autor wtorek, 05.07.2022 16:28
Fajna inicjatywa, tylko za dużo polityki. Post-PZPR udaje przyjaciół dzieci...