Międzynarodowe zmagania zapaśnicze w Bielawie

wtorek, 25.2.2020 15:44 2250 1

W dniach 22-23.02 w Bielawie odbył się VI Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy dziewcząt oraz chłopców w stylu wolnym oraz Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorek w Zapasach.

W zmaganiach uczestniczyło 170 uczestników z 25 klubów z 8 województw oraz Czech.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał zastępca Burmistrza Miasta Bielawa Aleksander Siódmak, członek zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego Adam Domagała oraz prezes UKS IRON BULLS Bielawa Stanisław Warchoł. Gościem honorowym zawodów był Władysław Stecyk multimedalista w zapasach.

W zmaganiach gospodarzy reprezentowało aż 22 zawodników we wszystkich grupach wiekowych, którzy zdobyli aż 15 medali.

W klasyfikacji generalnej międzynarodowego turnieju oraz Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek pierwsze miejsce zdobyła drużyna UKS IRON BULLS Bielawa.

Wyniki:

Złote medale zdobyli: Weronika Smaczyńska 62kg, Adela Przybylak 57kg, Oskar Janeczek 62kg.

Srebrne medale zdobyli: Karol Kurbiel 45kg, Klaudia Kutyba 36kg, Paweł Przybylak 60kg, Mateusz Smagieł 92kg, Sofia Savina 59kg

Brązowe medale zdobyli: Weronika Stasiek 46kg, Maciej Wilk 92kg, Joanna Nowak 62kg, Klaudia Smaczyńska 64kg, Nikola Kucyk 59kg, Aleksandra Masalska 46kg, Kacper Jokiel 52kg, Alan Podleśny 68kg, Marcin Strzemieczny 51kg.

Punktowane miejsca zdobyli: Patrycja Smaczyńska 57kg, Michał Łakomski 41kg, Paulina Sieradzka 50kg, Szymon Nóżka 80kg, B.Goryczka 35kg.

Zdjęcia dzięki uprzejmości – Mariusza Tyrchy.

Zarząd klubu dziękuje Pani Beacie Lis Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie oraz Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji Marcinowi Samulowi.