komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

poniedziałek, 17 maja 2021

Paschalisa, Slawomira

Materace w Nowym Sączu - 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

środa, 21.4.2021 16:18 , odsłony: 383
kategorie artykułu:

Czy jest coś, co powinniśmy wiedzieć, decydując się na zakup materaca w Nowym Sączu? Okazuje się, że przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Ważna jest bowiem nie tylko jakość materaca, ale również to, w jakiej pozycji śpimy oraz ile ważymy. Nie bez znaczenia są także nasz wiek, czy też stan zdrowia naszego kręgosłupa. Specjaliści ostrzegają, że nieodpowiednio dobrany materac będzie miał nie tylko zły wpływ na komfort naszego snu, ale i na nasze zdrowie.

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

Nowy Sącz - materac nie jest równy materacowi. Materace dostępne w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych mogą znacznie różnić się od siebie. Zanim zdecydujemy się na kupno jednego z nich, powinniśmy wiedzieć 5 rzeczy, które pomogą nam podjąć właściwą decyzję.

1. Waga użytkownika ma ogromne znaczenie przy wyborze materaca

Ogólnie obowiązuje zasada, że im większa jest nasza waga, tym twardszy powinniśmy kupić materac. Zgodnie z nią twardość materaca dopasowujemy w ten sposób:

  • materac miękki – osoby drobnej budowy ciała;
  • materac średni – osoby szczupłe, normlanej budowy ciała oraz osoby z lekką nadwagą;
  • materac twardy oraz bardzo twardy – osoby lekkie, średniej budowy ciała, z małą oraz dużą nadwagą do 140 kg.

2. Pozycja podczas spania jest ważna podczas zakupu nowego materaca

Stopień twardości materaca, który będzie dla nas właściwy, zależy min. od pozycji w jakim śpimy. Wygląda to następująco:

  • osoby śpiące na brzuchu lub boku – miękki lub średni materac;
  • osoby śpiące na plecach – materac miękki, średni, twardy lub bardzo twardy.

3. Osoby mające problemy z kręgosłupem powinny zdecydować się na zakup twardego materaca

Jeśli mamy problemy z kręgosłupem, powinniśmy spać na twardym materacu, ale nie za twardym. Idealnie sprawdzą się tutaj materace piankowe tj. Hilding Rumba i Hilding Salsa oraz materace sprężynowe tj. Hilding Fandango i Hilding Pasodoble.

4. Dla osób z alergią najlepsze są materace lateksowe

Osoby cierpiące na wszelkiego rodzaju alergie powinny rozważyć zakup materaca lateksowego tj. antybakteryjny oraz przeciwgrzybiczny materac Hilding Melody. Nie zawiera on substancji potencjalnie alergennych oraz jest łatwy w utrzymaniu czystości. Zapobiega to gromadzeniu się kurzu oraz roztoczy.

5. Przed zakupem materaca warto sprawdzić opinie użytkowników oraz skonsultować się ze specjalistą

Przed zakupem nowego materaca warto sprawdzić, jak oceniają poszczególne marki pozostali użytkownicy oraz specjaliści. Opinie użytkowników zamieszczone na licznych forach internetowych mogą być dla nas drogocenną wskazówką.

Żywotność materaca – właściwa pielęgnacja

Słupsk - materac marki Hilding dostępny w Słupsku nie różni się jakością od materacy tej samej marki w Nowym Sączu oraz w każdym innym miejscu w Polsce. Materace stały się tak popularne, że są one dostępne na terenie całego kraju. Aby właściwie dobrany materac dobrej jakości służył nam przez lata, należy zwrócić szczególną uwagę na jego pielęgnację. Warto zabezpieczyć materac przed wilgocią oraz zachlapaniem. Pokrowce na materace możemy prać. Przed praniem powinniśmy sprawdzić, jaka jest maksymalna temperatura, w jakiej możemy wyprać pokrowiec. Materac należy regularnie wietrzyć. Nie powinniśmy go wystawiać na działanie wysokiej temperatury oraz zbyt długie działanie promieni słonecznej. Może mieć to zły wpływ na materiał, z jakiego wykonany jest materac. Najlepiej wietrzyć go na mroźnym wietrze przez 2-3 godziny. Materace dwustronne warto obracać na drugą stroną przy każdej zmianie pościeli. Zapobiegnie to trwałej deformacji materaca i przedłuży jego żywotność.

Warto podczas zakupu zasugerować się wyżej wymienionymi informacjami oraz dbać odpowiednio o materac, który powinien nam służyć przez około 8-10 lat. Jeśli dokonamy złego zakupu lub zaniedbamy właściwej pielęgnacji materaca, może się okazać, że będziemy musieli go wymienić na nowy znacznie wcześniej.

 

 
sobota, 15.5.2021 02:30
13
sobota, 15.5.2021 03:00
42
piątek, 14.5.2021 21:30
10
piątek, 14.5.2021 22:51
3
czwartek, 13.5.2021 09:42
51
środa, 12.5.2021 13:00
32
wtorek, 11.5.2021 21:00
2
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar