sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Martyna Tylak zakończyła letni sezon startowy

poniedziałek, 12.10.2020 08:48 , komentarze: 0 , odsłony: 448

Martyna Tylak zakończyła letni sezon startowy złotym medalem w Drużynowych Mistrzostwach Polski, który wywalczyła reprezentując klub MOS Wrocław. Zawody w Białymstoku zakończyły bardzo udany sezon bielawskiej lekkoatletki. Tydzień wcześniej, w Łodzi podczas Mistrzostw Polski Sztafet, zdobyła dwa medale. Złoty medal w sztafecie klubowej 4 x 200, a srebrny w sztafecie szwedzkiej, w której biegła w reprezentacji Dolnego Śląska. Natomiast z Mistrzostw Polski U18 (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w Radomiu, przywiozła brązowy medal w sztafecie 4 x 100. Indywidualnie na tych mistrzostwach zajęła 10 miejsce na 100 m (finał B) i 7 miejsce na 100 m ppł (finał A).

Cztery medale Mistrzostw Polski (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy), dwa medale Mistrzostw Dolnego Śląska (srebrne) w jednym sezonie oraz znakomite rekordy życiowe, pozwalają zaliczyć Martynę do najlepszych wychowanków klubu Muflon Bielawa. Oprócz Piotra Kuśnierza (zakończył karierę) i Damiana Tomalika (nadal startuje w skoku o tyczce), Martyna Tylak jest najbardziej utytułowaną lekkoatletką z Bielawy.