komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

sobota, 23 lutego 2019

Romany, Damiana

Marta Masyk - pracowitość, odpowiedzialność, skuteczność

czwartek, 1.1.1970 01:00 , odsłony: 4236
kategorie artykułu:

Dobiega końca kadencja bielawskiego samorządu w latach 2014-2018. Jest to dobry moment na podsumowanie pracy Klubu Radnych Niezależnych, działającego w składzie - Marta Masyk, Tomasz Owczarek, Norbert Warchoł, Józef Gajda i Marek Pyziak.

W swoich działaniach Klub Radnych Niezależnych kierował się przede wszystkim dobrem mieszkańców, słuchając ich potrzeb i oczekiwań. Chcąc współpracować z mieszkańcami zainicjowaliśmy akcję pod hasłem „Wspólnie zmieniamy naszą okolicę”.  Spotkania, które systematycznie odbywały się w różnych częściach Bielawy, zaowocowały działaniami na rzecz mieszkańców. Zainteresowanie wspomnianą propozycją było bardzo duże, czego dowodem były liczne sugestie i uwagi dotyczące funkcjonowania miasta. 


Wszystkie spostrzeżenia zostały przekazane do burmistrza miasta w celu ich realizacji. Wnioski złożone w imieniu mieszkańców przez Klub Radnych Niezależnych dotyczyły między innymi przygotowania oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży, które pozostają w mieście w okresie wakacji i ferii zimowych. Interpelacje zostały przygotowane również w sprawach: utrzymania porządku na terenie targowiska oraz wykonania modernizacji między innymi ulic Sportowej, Sowiej, Nowobielawskiej, Chopina, Chrobrego i Kopernika, a także wykonania remontu chodnika przy ulicy Żeromskiego oraz 3 Maja

Dodatkowo Klub Radnych Niezależnych wnioskował do burmistrza w kwestiach: doświetlenia przejść dla pieszych, renowacji wieży widokowej na Górze Parkowej, zadbanie o teren wokół stawu wodnego „ Cegielnia”,  zagospodarowania terenu przy Leśnym Dworku oraz uregulowania relacji z bielawskimi wędkarzami. Kierując się dobrem mieszkańców naszego miasta już w 2016 roku Klub wystąpił z wnioskiem do burmistrza miasta w sprawie podjęcia rozmów z władzami powiatu dzierżoniowskiego na temat uruchomienia nocnej i świątecznej opieki medycznej w Bielawie.  Niemal od początku kadencji zabiegaliśmy o stworzenie dodatkowego przedszkola publicznego i to nam się udało. Kończymy kadencję z dodatkowym przedszkolem publicznym.

Zabiegaliśmy o poprawę estetyki parku miejskiego. Wystąpiliśmy z interpelacją o stworzenie Karty Seniora oraz zabiegaliśmy o stworzenie nowej strategii dla oświaty i dostosowanie uchwały oświatowej, co pozwoliło uniknąć dwuzmianowości w bielawskich szkołach. Zabiegaliśmy o zwiększenie liczby placów zabaw w mieście oraz o poprawę jakości już istniejących. Wystąpiliśmy do Burmistrza Miasta  z wnioskiem o podjęcie rozmów z władzami powiatowymi w temacie przejęcia prowadzenia bielawskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zainicjowaliśmy akcję „Wspólnie zadbajmy o naszą okolicę”. W akcję włączyły się lokalne stowarzyszenia oraz mieszkańcy miasta.  

Klub Radnych Niezależnych uważa, że dobra współpraca z mieszkańcami, lokalnymi stowarzyszeniami i władzami miasta jest podstawą sprawnie działającego i rozwijającego się samorządu, a także samej gminy.

Z tego też względu jako radni wspieraliśmy naszymi działaniami inicjatywy burmistrza Bielawy takie jak: zakup Jeziora Bielawskiego, budowę nowego basenu okrytego wraz z wodnym placem zabaw, uruchomienie wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych, czy budowę pomostu pływającego na jeziorze. Popieraliśmy remont dróg i chodników oraz remonty podwórek. Ponadto poparliśmy budowę ronda na skrzyżowaniach ulic 1 maja i Berlinga oraz ronda w rejonie placu Kościelnego, współfinansowanie dwóch etapów przebudowy drogi Bielawa – Pieszyce oraz budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego, realizowaną przez Bielawskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego czy przekazanie dotacji dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. 

 Staraliśmy się pełnić funkcję doradczą w wielu sprawach dotyczących przyszłości miasta, wyrażając przy tym własne, często odmienne od władz Bielawy zdanie w wielu sprawach.


Podsumowując minione cztery lata dziękujemy wszystkim mieszkańcom za pomoc i wsparcie w pracy na rzecz bielawskiego samorządu. Naszym celem było pokazać Państwu, że samorząd to pasja do działania.    Mamy nadzieję, że dostrzegliście Państwo naszą pracę i działania podejmowane w trakcie mijającej kadencji. Zachęcamy do udziału w wyborach 21 października i do głosowania na  KWW Marty Masyk.

Materiał finansowany przez KWW Marty Masyk

 

czwartek, 21.2.2019 11:00
36
środa, 20.2.2019 17:45
13
środa, 20.2.2019 09:00
wtorek, 19.2.2019 11:00
55
poniedziałek, 18.2.2019 14:00
104
poniedziałek, 18.2.2019 11:00
18
niedziela, 17.2.2019 22:01
5
niedziela, 17.2.2019 21:35
4
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Tomograf3D
Tomograf3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO