Mariusz Konieczny zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym

poniedziałek, 6.12.2021 08:15 1151 0

W dniach 4-5.12.2021 we Włodawie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W zawodach udział brało 170 zawodników z 51 klubów z Polski.

MULKS JUNIOR
Dzierżoniów w zawodach reprezentował Mariusz Konieczny w kat. 100 kg.

Mariusz rozpoczął zmagania od zwycięstwa nad zawodnikiem z Teresina. W drugim pojedynku uległ późniejszemu Mistrzowi Polski tej kategorii wagowej z Krotoszyna. W kolejnym pojedynku pokonał zawodnika gospodarzy z Włodawy. W walce o brązowy medal Mariusz zwyciężył z zawodnikiem z Łodzi.

-
To był bardzo dobry sezon w wykonaniu Mariusza. Stawiał wiele razy na podium ogólnopolskich oraz międzynarodowych zawodów. Teraz przyszedł czas podsumować sezon na Mistrzostwa Polski. Cieszę się, że Mariuszowi udało się zdobyć ten medal bo bardzo ciężko na niego pracowałmówi Norbert Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Dzierżoniowie.Podziękowania dla sponsorów Domino Polska, Rem-sen materace, Fundacja Ziemi Dzierżoniowskiej, Autoland, Festa Sport.