komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 22 czerwca 2021

Pauliny, Tomasza

Mądrość Seniora, Spryt Juniora w szkole w Łagiewnikach

czwartek, 3.10.2019 08:35 , komentarze: 1 , odsłony: 1648
kategorie artykułu:

Czwartkowe popołudnie (26 września) w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach było bardzo pracowite dla uczniów oraz ich rodziców i dziadków, ponieważ odbywały się w placówce cztery warsztaty: językowy, kulinarny, ruchowy, informatyczny.

Korzyścią dla uczestników projektu było przede wszystkim rozwijanie własnych kompetencji w posługiwaniu się językiem obcym, dbaniu o sprawność fizyczną, korzystaniu z Internetu i aplikacji umożliwiających programowanie na robotyce z ozobotami, kreatywnym tworzeniu potraw z produktów regionalnych, a przede wszystkim zacieśnianiu więzi międzypokoleniowych.

Stowarzyszenie Ślężanie - Lokalna Grupa Działania miała na celu szeroko pojęte wspieranie społeczności lokalnej i dlatego nasz projekt wpisywał się w realizację grantu. Zaplanowanie warsztatów w ramach projektu wynikało z chęci budowania i wzmacniania relacji międzypokoleniowych, zwiększenia zaangażowania lokalnej społeczności we wspólne działania, wprowadzenie dzieci, seniorów i seniorek w rolę ekspertów, wzajemne uczenie się od siebie dzieci i osób starszych, twórcze i pożyteczne spędzanie czasu, a przede wszystkim – postawiono na dobrą zabawę i dużo uśmiechu.

Stowarzyszenie SKLEJKA, które działa przy łagiewnickiej szkole, po raz kolejny pozyskało środki finansowe na realizację atrakcyjnego projektu dla uczniów. W imieniu prezes Stowarzyszenia SKLEJKA – Joanny Bandy, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II - Marioli Początek oraz autorek projektu: Joanny Kwiędacz, Eweliny Milewskiej oraz Marzeny Smolarskiej serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów - naszym uczniom, ich rodzicom i dziadkom. Szczególne podziękowania należą się także osobom, które zajęły się realizacją poszczególnych działań.

Dziękujemy Rafałowi Borkowskiemu z Gospodarstwa ekologicznego EKOLOMIA w Stoszowie, Łukaszowi Szymańskiemu za prowadzenie warsztatów kulinarnych i przepyszną pizzę, Joannie Bandzie za zajęcia z robotyki i programowanie ozobotów, Annie Grabowskiej za przybliżenie tajemnic języka angielskiego, Iwonie Wochnik za roztańczenie i zabawę w rytmie zumby, państwu Joannie i Pawłowi Bondarczukom za największą atrakcję (w dosłownym tego słowa znaczeniu) – dmuchane zamki.
Projekt udowodnił wszystkim, że spryt juniora najlepiej idzie w parze z mądrością seniora!

Joanna Kwiędacz, Ewelina Milewska, Marzena Smolarska

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 26.4.2021 15:35
środa, 21.4.2021 15:40
sobota, 20.2.2021 11:29
piątek, 16.10.2020 11:57
poniedziałek, 14.9.2020 09:42
wtorek, 14.7.2020 11:56
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar