komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Mądrość Seniora, Spryt Juniora w szkole w Łagiewnikach

czwartek, 3.10.2019 08:35 , komentarze: 1 , odsłony: 1280
kategorie artykułu:

Czwartkowe popołudnie (26 września) w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach było bardzo pracowite dla uczniów oraz ich rodziców i dziadków, ponieważ odbywały się w placówce cztery warsztaty: językowy, kulinarny, ruchowy, informatyczny.

Korzyścią dla uczestników projektu było przede wszystkim rozwijanie własnych kompetencji w posługiwaniu się językiem obcym, dbaniu o sprawność fizyczną, korzystaniu z Internetu i aplikacji umożliwiających programowanie na robotyce z ozobotami, kreatywnym tworzeniu potraw z produktów regionalnych, a przede wszystkim zacieśnianiu więzi międzypokoleniowych.

Stowarzyszenie Ślężanie - Lokalna Grupa Działania miała na celu szeroko pojęte wspieranie społeczności lokalnej i dlatego nasz projekt wpisywał się w realizację grantu. Zaplanowanie warsztatów w ramach projektu wynikało z chęci budowania i wzmacniania relacji międzypokoleniowych, zwiększenia zaangażowania lokalnej społeczności we wspólne działania, wprowadzenie dzieci, seniorów i seniorek w rolę ekspertów, wzajemne uczenie się od siebie dzieci i osób starszych, twórcze i pożyteczne spędzanie czasu, a przede wszystkim – postawiono na dobrą zabawę i dużo uśmiechu.

Stowarzyszenie SKLEJKA, które działa przy łagiewnickiej szkole, po raz kolejny pozyskało środki finansowe na realizację atrakcyjnego projektu dla uczniów. W imieniu prezes Stowarzyszenia SKLEJKA – Joanny Bandy, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II - Marioli Początek oraz autorek projektu: Joanny Kwiędacz, Eweliny Milewskiej oraz Marzeny Smolarskiej serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów - naszym uczniom, ich rodzicom i dziadkom. Szczególne podziękowania należą się także osobom, które zajęły się realizacją poszczególnych działań.

Dziękujemy Rafałowi Borkowskiemu z Gospodarstwa ekologicznego EKOLOMIA w Stoszowie, Łukaszowi Szymańskiemu za prowadzenie warsztatów kulinarnych i przepyszną pizzę, Joannie Bandzie za zajęcia z robotyki i programowanie ozobotów, Annie Grabowskiej za przybliżenie tajemnic języka angielskiego, Iwonie Wochnik za roztańczenie i zabawę w rytmie zumby, państwu Joannie i Pawłowi Bondarczukom za największą atrakcję (w dosłownym tego słowa znaczeniu) – dmuchane zamki.
Projekt udowodnił wszystkim, że spryt juniora najlepiej idzie w parze z mądrością seniora!

Joanna Kwiędacz, Ewelina Milewska, Marzena Smolarska

 

Wasze komentarze

piątek, 16.10.2020 11:57
poniedziałek, 14.9.2020 09:42
wtorek, 14.7.2020 11:56
piątek, 3.4.2020 15:49
piątek, 27.3.2020 10:00
wtorek, 8.10.2019 10:10
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny