Lubisz pomagać? Zostań wolontariuszem!

piątek, 21.1.2022 10:45 1461 0

Dysponujesz wolnym czasem, jesteś pełen energii, lubisz pomagać? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi tak – zapraszamy Cię na spotkanie ludzi podobnych do Ciebie, którzy tworzą Dzierżoniowski Ośrodek Wolontariatu. Potrzeb jest wiele, form pomocy niezliczona ilość.

Od dwóch lat żyjemy w trudnej, covidowej rzeczywistości, a nakładane kwarantanny ograniczają możliwość poruszania się, robienia zakupów oraz odbywania spacerów ze zwierzętami.

Wchodzimy w kolejną falę covidową, dlatego wolontariusze i pomocnicy w załatwianiu codziennych sprawunków są teraz w sposób szczególni potrzebni na co dzień.

DOW Chce stworzyć listę osób, wolontariuszy, którzy będą mogli pomóc rodzinom przebywającym na kwarantanny, ale także w późniejszym okresie. Czynności, które wykonywał będzie wolontariusz to np. zrobienie najpotrzebniejszych zakupów, czy wyjście z psem.
Dlatego bazując na naszych wcześniejszych doświadczeniach i chcąc przygotować się do trudnych chwil zapraszamy wszystkich chętnych wolontariuszy na spotkania, które odbędą się 25 stycznia i 1 lutego 2022 r. o godzinie 16.30 w Centrum Seniora (ul. Świdnicka 35, wejście od podwórka).

DOW, czyli Dzierżoniowski Ośrodek Wolontariatu

Prowadzi działalność w zakresie szeroko rozumianego wolontariatu, działań na rzecz seniorów i osób z niepełnosprawnościami oraz prowadzi magazyn rzeczy potrzebnych, zarówno tych wielkogabarytowych jak i rzeczy pierwszej potrzeby życiowej – począwszy o d ubrań skończywszy na kubkach, talerzach i innych koniecznościach. Zbiórka rzeczy wielkogabarytowych prowadzona jest w Ośrodku Pomocy Społecznej, natomiast zbiórka rzeczy mniejszych - w siedzibie. Pamiętajmy, że jeśli oddajemy zbędne rzeczy, niech one będą czyste, schludne i nadające się do użycia.

Nie wszystkim doskwiera brak rzeczy – czasami dokucza samotność, która jest przyczyną wielu chorób. Dlatego część działalności Ośrodka opierała się będzie na dotrzymywaniu towarzystwo takim osobom, dlatego że czasami możemy dać tylko siebie i swój czas. Chcesz pomóc, dołączyć do wolontariuszy DOW? Masz pytania?

Siedziba Dzierżoniowskiego Ośrodka Wolontariatu mieści się przy ul. Pocztowej 6 w Dzierżoniowie, od godziny 9.00 do 14.00 można spotkać tam jednego z członków stowarzyszenia, który udzieli wszelkich informacji dotyczących stowarzyszenia. Można również kontaktować się telefonicznie pod  numerem 74 831 35 35.

UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)