LKS Atom Boxmet Dzierżoniów: kolejne eliminacje do Mistrzostw Polski w kryterium za nami

czwartek, 16.8.2018 23:20 1054 0

Wieluń, Tychy, Warszawa - to miasta, w których w ostatnim czasie zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów rywalizowały w Kryteriach Kolarskich, które zaliczane są do Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym.

15 lipca odbyło się XLVIII Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie w Wieluniu. Zawodniczki miały do pokonania dystans 20 okrążeń. W odjeździe dnia znalazła się Dorota Przęzak i ostatecznie dzięki zdobytym punktom zajęła 5 miejsce w elicie kobiet. W juniorkach na 11 miejscu przyjechała Małgorzata Dąbrowska, a 16 Wiktoria Zborowska.

28 lipca rozegrane zostało Tyskie Kryterium Fiata. Najwyżej z zawodniczek z Dzierżoniowa była Dąbrowska, która w gronie juniorek zajęła miejsce tuż za podium. Pozostali zawodnicy swoje wyścigi ukończyli w peletonie.

5 sierpnia zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów udały się do Warszawy, aby wystartować w Memoriale Stanisława Królaka. Trasa przebiegała przez samo centrum stolicy, a start zlokalizowany był na Krakowskim Przedmieściu. Na rundzie znajdował się krótki, lecz ciężki podjazd na ulicy Bednarskiej. W gronie elity kobiet po aktywnej jeździe w początkowej fazie wyścigu Przęzak była 4. W juniorkach na wysokiej 5 pozycji przyjechała Dąbrowska, a tuż za nią Marianna Kolinko.

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom  za okazana pomoc: Atom Deweloper, Boxmet, Boxmet Medical, Boxmet Trade, Dzierżoniów - nastraja pozytywnie, Gminie Dzierżoniów, Przedsiębiorstwo Budowlane Miazga, Harfa-Harryson, Bestor oraz Broen.

Szczególne podziękowania kierujemy do Aklima Serwis za użyczenie nam samochodu, którym zawodniczki mogły bezpiecznie dojechać na zawody.

Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków pochodzących z budżetu Dzierżoniowa.