komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

poniedziałek, 18 lutego 2019

Szymona, Konstancji

List mieszkańca Dzierżoniowa dotyczący komunikacji miejskiej

środa, 18.7.2018 10:06 , komentarze: 8 , odsłony: 1274
kategorie artykułu:

                                                List Czytelnika Doba.pl

Dzień dobry.

Niecały rok temu (w sierpniu 2017) przesłałem do redakcji Doby.pl list na temat zwiększenia kursowania linii nr 2 ZKM przez os. Różane do os. Zielonego, szczególnie w dni robocze wieczorem, w soboty popołudniu oraz w niedzielę i święta przedpołudniem i popołudniu.

Przytaczam całą treść mojego poprzedniego listu:

„W ostatnim czasie powiat dzierżoniowski, miasto i gmina Dzierżoniów, chwaliły się, iż stare autobusy komunikacji miejskiej w niedalekiej przyszłości zostaną zamienione na nowe, prosto z czeskiej fabryki. Trwają prace przy budowie Centrum Przesiadkowego.

Mam jednak wrażenie, że trochę zapomniano o dobrym skomunikowaniu północnych i północno-zachodnich osiedli Dzierżoniowa z resztą miasta. Największe osiedla mieszkaniowe: Różane (bloki z wielkiej płyty) oraz Zielone (domków jednorodzinnych) mają do dyspozycji jedynie dwie linie autobusowe, w tym jedną miejską i jedną międzymiastową. Po drodze jest jeszcze osiedle Młodych, na którym cały czas budowane są nowe domy, ulica Wrocławska oraz przyległe do niej osiedle domków jednorodzinnych, planuje się budowę domów przy ulicy Kamiennej, budowany jest blok na osiedlu Różanym, jak grzyby po deszczu wyrastają domy między osiedlem Tęczowym a Zielonym. Na tym terenie mieszka kilkanaście tysięcy mieszkańców Dzierżoniowa. Wszystkie te rejony tracą kontakt z resztą miasta po godzinie 19 w dni robocze, po godzinie 15 w soboty, a w niedzielę dostępnych jest tylko 5 kursów między 13 a 17. Czy jest szansa, by zwiększyć liczbę kursów na Osiedle Zielone przez Osiedle Różane linii nr 2 w związku z nadchodzącymi zmianami w komunikacji miejskiej? Lub stworzenie kilku wjazdów kieszeniowych na te osiedla, jak kiedyś linia nr 45, której kilkanaście kursów jeździło przez Osiedle Różane do Rynku. Jeżeli nie byłoby to możliwe, proszę o uzasadnienie.

Władze Dzierżoniowa niejednokrotnie chwalą się, że są chętnie nastawieni na kontakt z mieszkańcami miasta i słuchają ich opinii. Proszę wziąć wyżej wymienione sugestie pod uwagę.”

Dostałem wtedy odpowiedź od Urzędu Miasta w Dzierżoniowie, że zaproponowane sugestie trafiły do Wydziału Inżynierii Miejskiej i zostaną wzięte pod uwagę przy najbliższych zmianach rozkładów jazdy, gdy zakończy się budowa Centrum Przesiadkowego. Prace powoli się kończą, a listem tym chciałem przypomnieć, że sprawa zwiększenia kursowania linii nr 2 przez dzierżoniowskie osiedla jest jak najbardziej aktualna.

Północna i północno-zachodnia część Dzierżoniowa stale się rozbudowuje. Za chwilę zostanie oddany do zamieszkania nowy blok na osiedlu Różanym, kilka dni temu mieszkańcy poznali lokalizację nowych budynków mieszkalnych Spółdzielni Mieszkaniowej (mają zostać zbudowane przy ulicy Lawendowej, koło ciepłowni). Równie prężnie rozwija się budownictwo osiedli: Młodych i Zielonych.

Argument o niskiej frekwencji jest, moim zdaniem, chybiony. Bardzo często autobusy innych linii (chociażby 1, 3, 5, 60) wożą powietrze o różnych porach dnia i na różnych odcinkach, mimo to, nie likwiduje się kursów, gdzie jest słaba frekwencja. 

Miasto Dzierżoniów mianuje się jako „nowoczesny”. To do czegoś zobowiązuje.

Mam nadzieję, że po oddaniu do użytku Centrum Przesiadkowego we wrześniu bieżącego roku, zwiększy się kursowanie linii nr 2 przez osiedla dzierżoniowskie lub nawet całkowicie zmieni się przebieg niektórych linii wokół miasta, bo ten, który obowiązuje obecnie, istnieje od lat 70. XX wieku i jest już przestarzały.

Proszę o odpowiedź, czy Urząd Miasta nadal bierze pod uwagę zaproponowane zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na terenie miasta Dzierżoniów.

Mieszkaniec Dzierżoniowa

                                           Oświadczenie UM Dzierżoniów

Częstotliwość kursowania autobusów i przebieg poszczególnych tras, to kompromis pomiędzy potrzebami, a możliwościami finansowymi. W przyszłym roku najprawdopodobniej nastąpią pewne zamiany w komunikacji autobusowej. Nie mogę jednak zagwarantować, że będą one satysfakcjonujące dla adresata maila. Wydział Inżynierii Miejskiej stara się organizować przebieg komunikacji autobusowej na terenie Dzierżoniowa w taki sposób, aby spełniała ona potrzeby możliwie jak największej grupy mieszkańców. Zapewniam, że każdy sygnał w tej sprawie jest rzeczowo analizowany.

          Rafał Pilśniak
       rzecznik prasowy
Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

 

Wasze komentarze

Pewnie jakis mocher niema co zrobic z wolnym czasem i...
środa, 18.07.2018 10:36 autor: xxx
Często jeździłam autobusem B teraz już nie korzystam...
środa, 18.07.2018 10:33 autor: zainteresowana

wczoraj, 11 godz temu
1
sobota, 16.2.2019 15:00
16
piątek, 15.2.2019 14:38
2
piątek, 15.2.2019 11:10
1
piątek, 15.2.2019 11:00
7
piątek, 15.2.2019 09:46
piątek, 15.2.2019 09:38
czwartek, 14.2.2019 21:50
6
czwartek, 14.2.2019 21:40
piątek, 15.2.2019 00:15
Tomograf3D
Tomograf3D
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Mati Autogaz
Mati Autogaz