komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

piątek, 22 marca 2019

Katarzyny, Boguslawa

List Czytelnika Doba.pl dotyczący remontu w ciepłowni bielawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

czwartek, 9.8.2018 12:09 , komentarze: 9 , odsłony: 1032
kategorie artykułu:

 

                                                 List Czytelnika Doba.pl

Uszanowanie.
Piszę do Państwa w dosyć banalnej a z drugiej strony patrząc dosyć istotnej sprawie. Konkretnie chodzi o prace rzekomo remontowe w ciepłowni bielawskiej SM. O tuż według informacji porozklejanych na tablicach na klatkach schodowych na os. XXV-lecia jak i w wieżowcach w dniu dzisiejszym 2018.08.06 miały nastąpić jakieś prace remontowe które miały spowodować niewielkie obniżenie temperatury dostarczanej do mieszkań ciepłej wody.

Wszystko pięknie napisane a rzeczywistość jak zwykle jest całkiem odmienna. Od godzin rannych woda ciepła w mieszkaniach całkowicie została wyłączona i z kranów leci zimna.Chciałbym prosić o jakąś interwencje w tej sprawie.A mianowicie narzuca się pytanie jak SM ma zamiar rozliczyć stan zużycia ciepłej wody zużytej w dniu dzisiejszym skoro jej nie było,a wodomierz od ciepłej wody wykazuje zużycie podczas odkręcenia teoretycznego kurka ciepłej wody w kranie?Drugi i chyba ważniejszy problem to problem higieny osobistej.Czy człowiek nie musi się wykąpać po tak upalnym dniu jakie obecnie panują?A co mają zrobić rodzice dzieci-mają kąpać swoje pociechy w zimnej wodzie w nawiasie dodam iż jest godzina 22 ?Może Państwo uzyskają jakieś informacje na ten temat bo jako mieszkaniec osiedla dzwoniąc pod nr alarmowy nie można się dowiedzieć kiedy zostanie przywrócona ciepła woda. Z góry dziękuje i mamy z sąsiadami nadzieje iż portal DOBA uzyska jakieś informacje.   

                             Oświadczenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie

W poniedziałek, 6 sierpnia w Ciepłowni Osiedlowej były prowadzone prace związane z ostatnim etapem modernizacji. Gruntownej przebudowie jest poddawany układ hydrauliczny, rozdzielane są obwody związane z kotłami i siecią ciepłowniczą po to, aby w przyszłości w razie potrzeby wykonania jakichkolwiek prac nie trzeba było przerywać dostaw ciepła. Przeprojektowany układ hydrauliczny pozwoli również na uzyskanie ok. 10-15% oszczędności w zużyciu paliwa. Przy okazji tych prac wykonuje się również inne prace konserwacyjne.     

W ramach tych robót należało m.in. wymienić odcinek rur. Planowano roboty zakończyć do godziny 16.00. W sieci CO jest „zmagazynowana” dość duża ilość ciepła, z drugiej strony odbiór ciepła latem jest minimalny, teoretycznie temperatura ciepłej wody powinna  więc spadać powoli. Niestety, po wycięciu planowanego odcinka rur, okazało się, że zakres prac będzie dużo większy. Pracownicy robili co tylko było możliwe, aby jak najszybciej przywrócić ciepłą wodę, pracowali aż do skutku i około godz. 1.00 w nocy ciepła woda pojawiła się z powrotem w kranach. Nie było jej 17 godzin.

Przepraszamy naszych mieszkańców i odbiorców ciepła za chwilowe kłopoty z jej dostawą. Mamy nadzieję, że potraktujecie Państwo ten problem z wyrozumiałością. Ciepłownia, jak każde skomplikowane urządzenie techniczne, dla sprawnej i niezawodnej pracy potrzebuje serwisowania i od czasu do czasu wykonania pewnych prac konserwacyjnych. Czasami wykonanie tych prac może oznaczać chwilowy przestój w dostawie ciepła, ale są to sytuacje naprawdę bardzo wyjątkowe, a dzięki wykonanej obecnie przebudowie układu hydraulicznego przerwy w pracy węzłów cieplnych nie powinny mieć miejsca w przyszłości w ogóle.

Co do kosztów, wodomierz ciepłej wody tak naprawdę dzieli koszty podgrzania wody na poszczególne mieszkania. Czyli to co pokazuje ciepłomierz na węźle jest dzielone przez całkowite zużycie ciepłej wody i mnożone przez jednostkowe zużycie w mieszkaniu. Jeżeli nie ma ciepła, ciepłomierz na węźle pokazuje „zero” zużycia ciepła, to mnożenie dowolnego zużycia wody w mieszkaniu przez to „zero” daje w efekcie zero do zapłaty.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielawie

 

wczoraj, 11 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
1
środa, 20.3.2019 17:35
10
środa, 20.3.2019 16:41
środa, 20.3.2019 16:29
wtorek, 19.3.2019 18:57
wtorek, 19.3.2019 14:52
2
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Praca na GoWork
Praca na GoWork
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Tomograf3D
Tomograf3D
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz