Letnie warsztaty dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

wtorek, 9.8.2022 10:21 713 2

Od 25 lipca do 8 sierpnia odbywały się w powiecie dzierżoniowskim warsztaty letnie pod hasłem „Poznajemy okolicę i region”. Z zajęć skorzystało 80. dzieci i młodzieży z Ukrainy, którzy czasowo przebywają na naszym terenie.

Warsztaty zorganizowane zostały z inicjatywy starosty dzierżoniowskiego, a także przewodniczącej Zarządu Koła w Dzierżoniowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ich realizacja sfinansowana została z Funduszu Pomocowego Wojewody Dolnośląskiego.

Warsztaty były dużą atrakcją dla ich uczestników. Praktycznie każdego dnia młodzi ludzie mieli mocno wypełniony czas wycieczkami, zwiedzaniem oraz wyjazdami w najciekawsze zakątki naszego regionu. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zwiedzić kilka miejscowości naszego powiatu, w tym Dzierżoniów, Bielawę i Pieszyce. Odwiedzili również Szkołę Leśną, Wioskę Tematyczną w Owieśnie, a także skorzystali z basenu odkrytego dzierżoniowskiego OsiR-u i Pieszyc.

Młodym ludziom bardzo podobały się również wycieczki do: wrocławskiego ZOO, Minieurolandu w Kłodzku, Zamku Książ, Ostoi nad Młynówką, Kopalni Złoty Stok, czy na wieżę „Spacer w chmurach” w Świeradowie-Zdroju.

W trakcie zajęć młodzież zaangażowana była także w przygotowanie Międzynarodowego Dnia Kultury Ukraińskiej.

Warsztaty letnie stanowią kolejne działania pomocowe skierowane do uchodźców z Ukrainy. Powiat dzierżoniowski od początku napaści Rosji na Ukrainę wraz z samorządami gminnymi, służbami, inspekcjami, placówkami oświatowymi, przedsiębiorcami prywatnymi oraz organizacjami pozarządowymi i duchowieństwem, podejmował różnego rodzaju przedsięwzięcia pomocowe, które w pierwszej kolejności zmierzały do zapewnienie dachu nad głową oraz wyżywienia, a w dalszej kolejności ułatwienia funkcjonowania uchodźcom w nowej rzeczywistości.

Koordynatorem projektu był Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

poniedziałek, 15.08.2022 12:20
A dla polaka to samo ale za opłata .....
poniedziałek, 15.08.2022 10:25
A dla naszych NIC!!!