Laptop dla nauczyciela. Jaki wybrać?

wtorek, 21.11.2023 13:54 2992

Jaki laptop najlepiej sprawdzi się u nauczyciela/nauczycielki w 2023 roku? Czy warto kłaść nacisk wyłącznie na pojemność pamięci RAM, czy też zwrócić uwagę na wydajność procesora? A co z wagą urządzenia i czasem pracy na baterii, trwałością obudowy? Niniejszy artykuł jest przewodnikiem po labiryncie opcji, pomagając Ci dokonać mądrego wyboru najlepszego laptopa dla nauczyciela. To nie tylko narzędzie do surfowania po sieci czy przeglądania internetu, lecz urządzenie, które umożliwi prezentację materiałów edukacyjnych, multimedialnych doświadczeń, fotografii, filmów i innych pedagogicznych materiałów.

Jakie wymagania sprzętowe powinien spełniać laptopa dla nauczyciela?

Do najważniejszych elementów, które musi spełniać laptop dla nauczyciela, należą:

  • pamięć operacyjna – obecnie musi to być co najmniej 8GB;
  • pamięć masowa (dysk SSD) – co najmniej 256GB, a najlepiej 512GB;
  • złącza komunikacyjne – co najmniej 2 (w tym złącze umożliwiające podłączenie wideo);
  • klawiatura w układzie QWERTY;
  • czas pracy laptopa przy zasilaniu bateryjnym i średnim obciążeniu powinien wynosić co najmniej 360 minut;
  • WiFi – co najmniej wersja 5;
  • Bluetooth – co najmniej wersja 5;
  • ekran z kolorowym wyświetlaczem, przekątną co najmniej 13 cali, rozdzielczości co najmniej Full HD;
  • waga nie większa niż 2,5 kg..

Laptop dla nauczyciela musi spełniać nie tylko oczekiwane kryteria wydajności, ale również musi być nowy, w stanie nieużywanym, a jego opakowanie musi pozostać w oryginalnym stanie fabrycznym. Dodatkowo, urządzenie nie może być wyprodukowane wcześniej niż 9 miesięcy przed dniem zakupu. Kluczowym aspektem jest objęcie go przynajmniej 36-miesięczną gwarancją producenta, co gwarantuje długotrwałą ochronę przed ewentualnymi usterkami czy problemami technicznymi. Takie rygorystyczne standardy sprawiają, że zakup tego rodzaju sprzętu staje się nie tylko inwestycją w  przyszłość, ale również gwarancją bezproblemowego korzystania z niego na przestrzeni lat.

Jak laptopy są najbardziej polecane?

Dell, Apple MacBook, MSI czy HP? A może Acer, Lenovo lub Asus?

Odpowiedź na pytanie, czy praca na laptopie będzie satysfakcjonująca, nie zależy wyłącznie od producenta, lecz bardziej od konkretnych parametrów danego urządzenia. Podczas selekcji notebooka dla nauczyciela kluczowe jest skupienie się na aspektach innych niż jedynie marka komputera. Realia edukacji zdalnej jasno wykazały, że mądrzejszym posunięciem jest inwestycja w sprzęt wyposażony w nowoczesny procesor, ekran o rozdzielczości FullHD, oraz funkcjonalny system operacyjny, niż w przenośny komputer z renomowanej marki, której jesteśmy przywiązani od lat. To, co sprawdza się w domowych zastosowaniach, może okazać się niewystarczające w profesjonalnym kontekście zawodowym. Starannie dobrany zestaw parametrów staje się kluczowym kryterium, gwarantując efektywność pracy nauczyciela i dostarczając niezbędne narzędzia do realizacji celów edukacyjnych.

Dofinansowanie w wysokości 2500 zł daje możliwość zakupu podstawowego laptopa, który, choć z pewnością zda egzamin w trakcie wykonywania obowiązków nauczycielskich, ale musi też sprostać wielu kryteriom, które nie zawsze idealnie korespondują z indywidualnymi potrzebami użytkownika.

Zainwestowanie większej sumy w laptopa dedykowanego pracy nauczyciela umożliwia nie tylko efektywne wykonywanie obowiązków zawodowych, lecz także poszerza zakres zastosowań sprzętu, obejmując obszary takie jak szeroko rozumiana rozrywka czy dodatkowe indywidualne zadania zawodowe.

W naszym sklepie z przyjemnością dobierzemy i zaprezentujemy Państwu sprzęt zgodny z wymaganiami programu, a także dopasowany do indywidualnych potrzeb.

W naszych sklepach można zrealizować bon dla nauczyciela.

Zapraszamy do jednego z naszych sklepów:

iCOMP.pl
Diorowska 26, 58-200 Dzierżoniów

tel. 74 831 13 36

lub

iCOMP.pl
Rynek 12, 57-200 Ząbkowice Śląskie

tel. 74 817 52 35

Serdecznie zapraszamy!