Kto wystąpi podczas Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Pogranicza Polsko-Czeskiego „FOLKOVE”

środa, 17.8.2022 07:00 1471 0

Znamy już listę zespołów, które 28 sierpnia na terenie Arboretum Wojsławice wystąpią podczas Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Pogranicza Polsko-Czeskiego „FOLKOVE”.

Do udziału w wydarzeniu, organizowanym przez Powiat Dzierżoniowski, zakwalifikowanych zostało 19 zespołów z kilkunastu powiatów, więc tego dnia na scenie zaśpiewa i zatańczy blisko 300 wykonawców. Wśród nich będą również artyści z Czech, którzy zaprezentują swoje tradycyjne tańce ludowe.

Będzie to więc prawdziwe święto miłośników folkloru z polskiego i czeskiego pogranicza. Przewiduje się, że występy wokalne i taneczne obejrzy w Arboretum Wojsławice kilkaset osób, a wśród nich delegacje z czeskich miast Lanskroun i Letochrad. Dla tych, którzy nie będą mogli osobiście przybyć do ogrodu botanicznego, organizator zapewni transmisję online na żywo na Facebooku i kanale YouTube (szczegóły w osobnej informacji).

Lista zespołów, które wystąpią podczas Przeglądu.

Więcej informacji o Przeglądzie.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu pn. „Upowszechnienie i rozwój transgranicznych więzi kulturowych na pograniczu Polsko-Czeskim” nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_0008/0002573 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska -Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis”, którego beneficjentem jest Powiat Dzierżoniowski.


Starostwo Powiatowe w  Dzierżoniowie

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)