KS BALTI: 4 medale w Nowej Rudzie

poniedziałek, 25.3.2019 09:40 2046 1

W dniach 22-23.03.2019 w Nowej Rudzie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12, 13 lat w pływaniu. W zawodach udział wzięło 20 klubów, 296 zawodników.  Nasz klub reprezentowali pływacy z rocznika 2006: Maja Kuleta, Olivier Paprzycki, Jakub Pliszka i Adrian Zarzycki.

Medale w konkurencjach indywidualnych zdobył Jakub Pliszka, który zdecydowanie poprawił swoje dotychczasowe rekordy życiowe i stanął na następujących stopniach podium:

6 miejsce: Maja Kuleta, 100m stylem grzbietowym, z czasem 1:13.07

Jakub Pliszka w punktacji ogólnej zawodników 13-letnich zdobył 711 punktów za dwa najlepsze starty  i uplasował się na drugiej pozycji.

Sztafety mieszane w składzie: Maja Kuleta, Jakub Pliszka, Adrian Zarzycki i Olivier Paprzycki wywalczyły dwa medale: srebrny na dystansie 4x50m stylem zmiennym z czasem 2:13.84 oraz brązowy na dystansie 4x50m stylem dowolnym z czasem 1:59.38 .

Zawody zakończyliśmy z dorobkiem 4 medali oraz wysokim 5 miejscem w punktacji ogólnej zawodników 13-letnich.