sobota, 25 maja 2019

Grzegorza, Urbana

Krzysztof Krupa trzeci na Mistrzostwach Polski

środa, 15.5.2019 00:45 , komentarze: 0 , odsłony: 234

27 kwietnia 2019r w hali widowiskowo-sportowej w Lipnie odbyły się 46. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. W Mistrzostwach udział wzięło 125 zawodników z 58 ośrodków z Polski. Nasz klub wystawił do konkurencji kumite trzech zawodników – sensei Krzysztofa i Piotra Krupa oraz Mateusza Skrzyńskiego.

Z całej naszej trójki najlepiej powiodło się sensei Krzysztofowi, który w kategorii -70kg ostatecznie uplasował się na najniższym stopniu podium. Po dwóch wygranych walkach przed czasem, w półfinale uległ przyszłemu mistrzowi z Konstancin-Jeziorna. Tym startem Krzysztof udowodnił przynależność do krajowej czołówki swojej kategorii. Nasz drugi sensei, Piotr, przegrał niestety w eliminacjach w kat. -80 kg. Mateusz startował w kat. -90 kg i również odpadł w eliminacjach przegrywając swoją pierwszą walkę z bardziej utytułowanym i doświadczonym zawodnikiem.

Należy docenić dobre przygotowanie całej trójki – zawody Mistrzostw Polski mają do siebie to, że startują najlepsi w kraju i każdy ma jeden cel – zwycięstwo. Na wynik sportowy składa się dużo czynników – przygotowanie startowe, dyspozycja dnia, doświadczenie, szczęście oraz wiele innych. Brak któregoś z nich na tym etapie może nie dać przepustki do kolejnej rundy. Przed nami Mistrzostwa Europy, które w maju odbędą się we Wrocławiu. Liczymy, że również ze stolicy Dolnego Śląska uda nam się wrócić z medalową zdobyczą.