KRZYSZTOF CHUDYK - Burmistrz blisko Waszych spraw - Poznaj kandydatów do Rady Miejskiej

środa, 21.2.2024 22:16 2637

Drodzy mieszkańcy Pilawy Górnej, z wielką przyjemnością przedstawiam Wam kandydatów do Rady Miejskiej.

Nasza społeczność ma ogromny wpływ na ostateczny kształt składu Rady, dlatego ważne jest, abyście mieli możliwość bliższego zapoznania się z osobami, które chcą reprezentować Wasze sprawy, być blisko Was.

Każdą z tych kandydatur popieram i wspieram.

KWW Krzysztofa Chudyka to zespół skutecznych i sprawdzonych osób. Mam nadzieję, że dzięki prezentacji każdej z nich, będziecie mieli łatwiejszy wybór podczas nadchodzących wyborów 7 kwietnia.

Zachęcam do śledzenia mojego fanpage'a i aktywnego udziału w dyskusjach dotyczących naszej społeczności - chudyknaburmistrza

 

Jarosław ŁOIN

OKRĘG NR 1

ulice: Cicha, Dalsza, Jaśminowa, Lawendowa, Niecała, Henryka Sienkiewicza od nr 51 do nr 95 nieparzyste, od nr 52 do nr 132 parzyste, Andrzeja Struga, Zielona

Mam 43 lata, jestem mężem i ojcem dwojga dzieci. W Piławie Górnej mieszkam od urodzenia, aktywnie działam i udzielam się dla lokalnej społeczności.

Podczas dwóch kadencji jako radny zrealizowaliśmy z radą miasta projekty w okręgu pierwszym tj; przebudowa ul. Zielonej , przebudowa mostu  ul. Sienkiewicza, wykonanie kanalizacji deszczowej, wykonanie chodników oraz instalacji oświetlenia ul. Sienkiewicza, stworzenie placu zabaw przy ul. Niecałej oraz wielu mniejszych jednakże ważnych inwestycji. W projekcie na rok 2024 zaplanowana jest realizacja kanalizacji na ul. Niecałej, Cichej, Sienkiewicza, Zielonej, Młynarskiej.

Jestem otwarty na spotkania , aby omawiać bieżące problemy mieszkańców i wypracowywać wspólny plan rozwiązania. Liczę na Państwa wsparcie w tegorocznych wyborach, gdyż chciałbym dla swojego okręgu zmienić wiele na lepsze. Z góry dziękuję za każdy oddany na mnie głos.

___________________________________________________________________________

Mirosław SIENKIEWICZ

OKRĘG NR 2

ulice: Górna, Kasztanowa, Młynarska, Nowa, Henryka Sienkiewicza od nr 27 do nr 49 nieparzyste, od nr 36 do nr 50 parzyste, Stawowa, Żytnia

Jestem żonaty, mam 43 lata i dwoje dzieci. W Piławie Górnej mieszkam od urodzenia. Ukończyłem Policealne Studium o kierunku Technik Administracji. Od 6 lat z powodzeniem prowadzę dobrze prosperującą firmę budowlano-remontową. Kiedy zostałem radnym VIII kadencji, lepiej poznałem problemy i potrzeby piławian. Za cel stawiam sobie pomoc innym i rozwiązywanie problemów nurtujących mieszkańców, a także szybki i zrównoważony rozwój Piławy Górnej. Zależy mi na ukończeniu rozpoczętych już, dużych miejskich inwestycji. Chciałbym zająć się też potrzebami lokalnej społeczności, aby mieszkańcom Piławy Górnej żyło się lepiej. Moje motto to: "Zaszczep w sobie chęć i determinację, a wyrośnie z tego sukces."

___________________________________________________________________________

Dariusz MADEJSKI

OKRĘG NR 3

osiedle Młyńskie, ulice: Herbaciana, Makowa, Poziomkowa, Rumiankowa

Mam 37 lat, żonę Kamilę i syna Mateusza. Z wykształcenia jestem menedżerem, ale zawodowo spełniam się w rolnictwie. Moją pasją jest gospodarstwo rolne, prowadzone w  Piławie Górnej i okolicach. Od urodzenia wychowuje się i mieszkam w Piławie Górnej, a nasze miasto od zawsze uważam za najlepsze miejsce do życia.

Chętnie angażuję się społecznie. Pełnię funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Obywatelski Blok Samorządowy, gdzie od lat działam na rzecz piławian. Stowarzyszenie OBS jest znane m.in. z organizacji udanych pikników charytatywnych, dożynek gminno-parafialnych czy wielu lokalnych wydarzeń, przygotowanych wspólnie z gminą i ośrodkiem kultury.

Cechuje mnie ponadprzeciętne zaangażowanie i ogromna determinacja. Obydwie cechy sprawdzają się w pracy z ludźmi, co pomaga mi w pełnieniu funkcji radnego. Dałem się poznać jako osoba dobrze zorganizowana i chętna do pomocy we wszelkich inicjatywach. Zawsze angażuję się w 100% w to, co robię.

W lokalnym samorządzie działam od 14 lat. Ostatnie 2 kadencje pełniłem funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Piławie Górnej. W tym czasie na naszym osiedlu zaszły duże zmiany. Powstały m.in. nowe place zabaw i siłownia plenerowa, brukowane ciągi pieszo-jezdne, kanalizacja sanitarna, nowy wodociąg, oświetlenie ulic w technologii LED. To był dobry czas również dla rozwoju całego miasta. Powstało m.in.: 80 nowych mieszkań spółdzielczych, żłobek, hala sportowa, kilometry ciągów pieszo-jezdnych, chodników, sieci kanalizacyjnych, nowe działki pod budownictwo mieszkaniowe, a także nowoczesne oświetlenie uliczne.

W swoim okręgu wyborczym chciałbym, aby powstały nowe miejsca parkingowe i działki pod budownictwo jednorodzinne oraz  poprawiło się bezpieczeństwo na ulicy Młynarskiej. Tylko kompetencje i pasja gwarantują dalszy rozwój miasta.

___________________________________________________________________________

Marcin CHROBAK

OKRĘG NR 4

osiedle Małe, ulice: Liliowa, Piastowska od nr 65 do nr 69A nieparzyste, od nr 80 do nr 82 parzyste, Tulipanowa

Mam 40 lat, jestem szczęśliwym mężem i dumnym ojcem dwuletniego Adasia.

Z Piławą Górną wiążę przyszłość swoją i całej mojej rodziny, to tutaj się urodziłem i wychowałem. Doskonale znam problemy, z jakimi borykają się ludzie, którzy w Piławie Górnej mieszkają, pracują i wychowują dzieci.

Jestem osobą aktywną społecznie. Przez ostatnie 2 kadencje pełniłem funkcję radnego Rady Miejskiej. Jestem również przewodniczącym komisji i członkiem zarządu Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego ZGPD-7, zajmującego się gospodarką komunalną w naszym powiecie. Moja dotychczasowa praca była całkowicie podporządkowana sprawom mieszkańców. Angażując się w zadania powierzone mi przez wyborców, nabrałem dużego doświadczenia w pracy samorządowej i społecznej. Otwarcie wyrażam swoje poglądy, potrafię wsłuchiwać się w problemy mieszkańców i skutecznie je rozwiązywać. Chcę kontynuować pracę na rzecz miasta, tak aby Piława Górna była miejscem przyjaznym dla wszystkich mieszkańców. Chciałbym, żeby młodzi ludzie widzieli tutaj perspektywy dla siebie, by uczyli się, mieszkali i pracowali na miejscu, a starsi i niepełnosprawni nie czuli się wyizolowani społecznie. Pragnę, żeby każdy z nas miał w Piławie Górnej dogodne warunki do życia, dlatego proszę, abyście Państwo kolejny raz obdarzyli mnie zaufaniem i pozwolili dobrze reprezentować Was w radzie miejskiej. Liczę na Państwa przychylność i głosy w zbliżających się wyborach.

___________________________________________________________________________

Rafał BORSUKOWSKI

OKRĘG NR 5

Krótka, Kwiatowa, Mała, Piastowska od nr 57 do nr 63 nieparzyste, od nr 60 do nr 78 parzyste, Wiejska

Od urodzenia jestem mieszkańcem Piławy Górnej. Mam czwórkę wspaniałych dzieci. Interesuję się historią a w szczególności tematyką Drugiej Wojny Światowej. Z zawodu technik- mechanik samochodowy. Lubię czytać książki - jestem wielkim fanem powieści  Marka Krajewskiego. Pasjonują mnie natomiast rajdy samochodowe oraz muzyki rockowej i metalowej.

Bardzo chętnie i aktywnie działam w Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Piławie Górnej gdzie jestem członkiem prezydium. Lubię poświęcać się działalności na rzecz szkoły i pomocy młodzieży jak również działać na rzecz wspólnoty lokalnej. Wolny czas z przyjemnością poświęcam na wycieczki z moimi dziećmi po najbliższej okolicy ale także po innych zakątkach Dolnego Śląska.

Jako Radny Rady Miejskiej będę wsłuchiwał się w potrzeby mieszkańców i starał się rozwiązywać ich problemy. W swoim okręgu chciałbym doprowadzić do poprawy wyglądu elewacji budynków wielorodzinnych oraz do zagospodarowania budynku po dawnym Gimnazjum przy ul. Wiejskiej.

___________________________________________________________________________

Barbara WIATR

OKRĘG NR 6

plac Piastów Śląskich, ulice: Stanisława Staszica od nr 1 do nr 18 wszystkie, Szkolna

Nazywam się Barbara Wiatr. Od 1962 roku mieszkam w Piławie Górnej. Jestem już na emeryturze i większość wolnego czasu poświęcam na aktywność w Oddziale Rejonowym Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Należę do zarządu tej organizacji, biorę też udział w pracach Rady Seniorów w Piławie Górnej. Jestem osobą komunikatywną, a jako aktywna seniorka dobrze znam problemy osób starszych i niepełnosprawnych w naszym mieście. Dzięki pracy w zarządzie PZERiI nawiązałam bardzo wiele kontaktów z ludźmi w wieku senioralnym, dlatego wierzę, że jako radna będę mogła skutecznie działać na rzecz tych osób. Nas, ludzi starszych, jest coraz więcej, dlatego należy się skuteczniej pochylić nad naszymi problemami. Do najpilniejszych należą: dostępność do usług zdrowotnych, udział osób starszych w życiu społecznym i kulturalnym miasta czy tworzenie miejsc dla osób starszych i niepełnosprawnych do rekreacji i wypoczynku.

Będę też czynnie działać na rzecz poprawy wizerunku i pozycji osoby starszej w rodzinie oraz naszej lokalnej społeczności.

___________________________________________________________________________

Arnold KORDASIEWICZ

OKRĘG NR 7

ulica Stanisława Staszica od nr 26 do nr 60 wszystkie

Arnold Kordasiewicz, 61 lat, wykształcenie pedagogiczne. Rodowity piławianin. Od lat działa społecznie na rzecz mieszkańców. Pasjonat historii i miłośnik Piławy Górnej. Twórca Izby Pamięci Braci Morawskich i Archiwum Cyfrowego, gdzie gromadzi m.in. powojenne fotografie i dokumenty. Autor publikacji, artykułów, wystaw i filmów nie tylko o historii lokalnej oraz strony na platformie Facebook „Izba Pamięci Braci Morawskich w Piławie Górnej”. Twórca cyklicznych spotkań pn. "Piławska Noc Muzeów". Od 4 lat prowadzi uroczystości państwowe i patriotyczne. Jest organizatorem Marszu Pamięci ku czci więźniów deportowanych z obozu Auschwitz-Birkenau zimą 1945 r.

Zainicjował m.in.: budowę parkingu przy ul. Staszica, chodnika i przejść dla pieszych przy ul. Chrobrego 16-18, 20 i pl. Piastów Śląskich. Organizator i czynny uczestnik akcji sprzątania miasta. Podczas ostatniej kadencji pracował w Komisji Budżetu i Infrastruktury Społecznej, pełnił też funkcję przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Plany na lata 2024-2029 to m.in. naprawa ścieżki pomiędzy budynkami spółdzielczymi a osiedlem Nowym, przebudowa ul. Osiedlowej i Staszica wraz z budową chodników i wiat śmietnikowych.

___________________________________________________________________________

Wiktor JEZIORSKI

OKRĘG NR 8

ulice: Fabryczna, Henryka Sienkiewicza od nr 1 do nr 25 nieparzyste, od nr 2 do nr 34 parzyste, Słoneczna

Piława Górna potrzebuje skutecznych działań w interesie mieszkańców. Wiem, że z Krzysztofem Chudykiem uda nam się wszystko.

Piława Górna uwrażliwiła mnie na ludzkie potrzeby. Jako 45-letni mieszkaniec naszego miasta dobrze znam problemy piławian.

W 8. kadencji samorządu pełniłem funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Piławie Górnej. Wspólnie z radnymi i burmistrzem udało nam się zrobić wiele dobrego dla mieszkańców. W przyszłości chciałbym zrealizować kolejne zadania. W planach są m.in.: wymiana nawierzchni drogi i chodnika na ul. Fabrycznej, poprawa bezpieczeństwa pieszych czy budowa nowych chodników w ul. Henryka Sienkiewicza.

Jestem osobą aktywną. Chciałbym swoje możliwości i wiedzę w pełni wykorzystać dla dobra naszego miasta i jego mieszkańców.

Proszę o Państwa głos!

___________________________________________________________________________

Arkadiusz MAJCHER

OKRĘG NR 9

osiedle Nowe, ulice: Budowlanych, Tadeusza Kościuszki, Adama Mickiewicza, Osiedlowa, Stanisława Staszica od nr 20 do nr 24B wszystkie

Mam 35 lat i od urodzenia jestem mieszkańcem Piławy Górnej. Ukończyłem studia na kierunku wychowania fizycznego i na co dzień uczę w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju. Wspólnie z grupą przyjaciół w 2016 roku założyliśmy Stowarzyszenie Koszykówki PG, w którym jestem trenerem trzech grup wiekowych. Od 17 lat organizuję letni turniej koszykówki ulicznej, który przez swoją renomę stał się ogólnopolskim wydarzeniem sportowym i na stałe zapisał się w kalendarzu imprez sportowych w naszym mieście.

Koszykówka to moja pasja, a dzielenie się nią i praca z dziećmi sprawia mi przyjemność i satysfakcję. Lubię wyzwania i chętnie angażuję się w ciekawe wydarzenia sportowe, kulturalno-rozrywkowe

i charytatywne. Chciałbym, aby w Piławie Górnej powstawały interesujące inicjatywy łączące pokolenia. Miejsca, gdzie ludzie mogą aktywnie spędzić czas wolny, integrować się i dobrze się bawić. Jestem osobą ambitną, cierpliwą i otwartą na wspólne działania.

Prywatnie narzeczony i tata niespełna 5 letniej córki Michaliny. Lubię góry i aktywne spędzanie czasu wolnego ze swoją rodziną. Jestem miłośnikiem kultury hip-hop, kolekcjonerem płyt cd i fanem koncertów. Jednym z moich hobby jest amatorska fotografia.

___________________________________________________________________________

Małgorzata WIĄCEK

OKRĘG NR 10

ulica Piastowska od nr 17 do nr 55 nieparzyste, od nr 26 do nr 58 parzyste

W Piławie Górnej mieszkam od urodzenia. Jestem mężatką, mam dwie dorosłe córki oraz dwa szalone koty. Jestem nauczycielką, pracuję w szkole podstawowej, dlatego potrafię dobrze zrozumieć dzieci. Cenię spokój i szacunek dla drugiego człowieka. Jestem osobą otwartą, co ułatwia mi nawiązywanie relacji z ludźmi. Dzięki wrażliwości rozumiem potrzeby innych, szczególnie osób niepełnosprawnych. Chętnie pomagam i angażuję się społecznie.  W wolnym czasie lubię poczytać dobrą książkę albo spędzić czas bardziej aktywnie, np. chodząc po górach.

Ogromną satysfakcję sprawia mi praca na rzecz społeczności lokalnej i rozwoju miasta. Zależy mi na tym, żeby w naszej miejscowości były odpowiednio realizowane potrzeby zarówno osób młodszych jak i starszych. Chcę być blisko spraw ważnych dla naszej społeczności, blisko Waszych spraw. Reprezentowanie mieszkańców okręgu wyborczego numer 10, tj. ulicy Piastowskiej od nr 17 do nr 58 w Piławie Górnej będzie dla mnie wyróżnieniem.

Zachęcam wszystkich do aktywnego udziału w WYBORACH SAMORZĄDOWYCH 7 kwietnia. Współdziałajmy na rzecz naszego miasta.

___________________________________________________________________________

Agnieszka SZWEC

OKRĘG NR 11

ulice: Jana Kilińskiego, Piastowska od nr 1 do nr 15 nieparzyste, od nr 2 do nr 24 parzyste

SZANOWNI PAŃSTWO!

Nazywam się Agnieszka. Mam 44 lata , z wykształcenia jestem ekonomistką. Jestem szczęśliwą żoną i mamą trójki dzieci. Od pięciu lat prowadzę własną działalność gospodarczą. Bardzo lubię kontakt z ludźmi. Biorę czynny udział we wszelkich akcjach społecznych i charytatywnych.

Lubię pomagać i wspierać ludzi. Każdego roku biorę udział w akcji "Paczka od Mikołaja" dla dzieci z domów dziecka. Kandyduję po raz kolejny do Rady Miasta ponieważ chcę mieć realny wpływ na jego rozwój. Jestem otwarta na wszelkie pomysły. Angażuje się w nie całym sercem.

Moim kandydatem na Burmistrza jest Krzysztof Chudyk. Jest to osoba odpowiedzialna ,zorganizowana i otwarta.

Liczę na Państwa głosy w Tych wyborach. Dziękuję.

___________________________________________________________________________

Marcin FIOR

OKRĘG NR 12

ulice: Bolesława Limanowskiego, Polna, Wąska

Mieszkam w Piławie Górnej od 6 lat wraz z żoną i córką. Ukończyłem studia na dwóch uniwersytetach, Wrocławskim i WSB.
Z wykształcenia jestem logistykiem i internaciologiem. Pracuję jako metrolog w międzynarodowej firmie.
Moje zamiłowanie do fotografii i filmowania przejawia się w różnych materiałach o naszym mieście. Jestem zaangażowany w lokalne inicjatywy społeczne, co daje mi dużą satysfakcję. Postanowiłem wykorzystać wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi i kandyduję do rady miejskiej.
Moim największym atutem są szczerość i otwartość na ludzi. Wierzę, że w pracy na rzecz rozwoju naszej dzielnicy i całego miasta przyniosą pozytywne efekty.

 

___________________________________________________________________________

Justyna KARAŚ

OKRĘG NR 13

ulice: Kolejowa, Stefana Okrzei, Sąsiedzka

Wykształcenie wyższe magisterskie zdobyłam z biologii stosowanej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Ukończyłam też studia podyplomowe w zakresie dietetyki w Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej, a przygotowanie pedagogiczne zdobyłam na Politechnice Wrocławskiej. Jestem szczęśliwą mężatką i matką dwojga dzieci.

Obecnie koordynuję pracę prężnie rozwijającej się sieci sklepów spożywczo-przemysłowych. Zdecydowałam się na ponowny start w wyborach samorządowych, bo wiem, że jest jeszcze wiele kwestii, w których mogę przyczynić się do poprawy życia w naszej lokalnej społeczności. Zamierzam więc aktywnie uczestniczyć w działaniach sprzyjających rozwojowi miasta.

Do koła OBS należę od 6 lat. Pragnę w dalszym ciągu organizować wraz z innymi akcje charytatywne i wszelkiego rodzaju wsparcie, gdyż niesienie pomocy innym sprawia mi wielką satysfakcję. Chciałabym, aby Piława Górna stała się miastem doskonałym do zamieszkania i wypoczynku, sprzyjającym rozwojowi pasji tak samo u najmłodszych jak i seniorów.

Jestem też wielką miłośniczką zwierząt i dobro czworonogów jest mi bardzo bliskie.

Liczę na Państwa głosy!

___________________________________________________________________________

Magdalena BRACICHOWICZ

OKRĘG NR 14

ulice: Bohaterów Getta, Bolesława Chrobrego, Ligocka, Ząbkowicka

Mam 41 lat. Jestem żoną, mamą trójki dzieci, absolwentką zarządzania i marketingu oraz pedagogiki, a także wieloletnim pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie. Obecnie, od 2 lat jestem pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Piławie Górnej. Posiadam m.in. uprawnienia Trenera Programu PRIDE Rodzinna Opieka Zastępcza/Adopcja.

Od urodzenia jestem mieszkanką Piławy Górnej. Bardzo lubię angażować się w życie społeczne i kulturalne miasta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu  zdobytemu w instytucjach pomocy społecznej jestem blisko ludzi i wiem, z jakimi problemami się borykają, często pozbawieni nadziei na lepsze jutro. Za swój priorytet przyjęłam, aby każda osoba w kryzysie miała świadomość, że nie jest sama i wiedziała, gdzie szukać pomocy. Niezmiernie ważne jest, aby ludzie zdawali sobie sprawę, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć rozwiązanie. Jestem osobą otwartą, komunikatywną i empatyczną,  wrażliwą na krzywdę, zwłaszcza tych najbardziej bezbronnych – dzieci i zwierząt.

Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem, a praca z ludźmi daje mi ogromną satysfakcję.

Prywatnie bardzo lubię spędzać czas ze swoją rodziną. Uwielbiam słuchać muzyki, podróżować i czytać książki. Dla rozładowania emocji i stresu, a także w trosce o dobrą kondycję fizyczną trenuję taekwondo.

___________________________________________________________________________

Stanisław PELCZAR

OKRĘG NR 15

ulice: Gospodarcza, Kosynierów, Kośmińska, Leśna, Lipowa, Ludowa, Łąkowa, Partyzantów, Rolnicza, Wrocławska

Mam 65 lat. Od urodzenia związany jestem z Piławą Górną. Ukończyłem Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy. Jestem bezpartyjny, żonaty i mam syna Macieja.

Od 40 lat pracuję jako nauczyciel i wychowawca w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Wiele pokoleń dzieci z piławskiego domu dziecka otrzymywało przez lata moje wsparcie i troskę w niełatwej drodze do dorosłości. Do dzisiaj pozostajemy w dobrych relacjach. Funkcję radnego Rady Miejskiej w Piławie Górnej sprawowałem w latach 2002-2006 i 2010-2014. Pełnię ją także w obecnej, kończącej się już kadencji, 2018-2024.

Przez minione lata wraz z członkami Obywatelskiego Bloku Samorządowego aktywnie działałem, współorganizując różne wydarzenia i akcje charytatywne. Jako radny reprezentowałem miasto w wielu przedsięwzięciach w ramach współpracy z miastami partnerskimi z Niemiec, Francji i Czech.

W Kośminie żyjemy w dobrosąsiedzkich relacjach. Ta część naszego miasta jest mi szczególnie bliska. W mijającej kadencji wiele zmieniło się na lepsze, zwłaszcza w kwestii bezpieczeństwa. Planowana jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej Kośmin z Piławą Górną. Niebawem powstanie nowy odcinek chodnika przy ul. Kośmińskiej. Nie bez znaczenia dla mieszkańców były organizowane cyklicznie majówki, integrujące lokalne środowisko.

Piławianie już trzykrotnie okazali mi zaufanie, wybierając do rady miejskiej. Nie brak mi determinacji, by zobowiązania wobec wyborców, mieszkańców Kośmina, sukcesywnie wdrażać w życie.

 

Materiał sfinansowany przez KWW Krzysztofa Chudyka